Güzellik Sırları

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok kişinin ortak sorunlarından biri orantısız kilo almaktır. Vücudun en az hareket eden kısımları, daha fazla yağ biriktirmeye müsaittir. Özelikle basen, kol ve göbek bölgelerinde yağ birikimi daha fazla olabiliyor. Bu bölgeleri, bölgesel zayıflama yöntemleri ile inceltmeniz mümkün. Eğer çok fazla kilolu değil ama orantısız bir şekilde kilo alımları yaşıyorsanız, mutlaka bu yöntemlerden faydalanmanız gerekir.

Bölgesel zayıflama için farklı diyet listeleri, cerrahi işlemler ve spor hareketleri mevcuttur. Daha sıkı bir vücuda kavuşmanız için ve orantılı bir şekilde kilo verebilmek için mutlaka Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir? Sorusunun yanıtını doğru bir şekilde bulmanız gerekir. Bölgesel zayıflama yöntemleri için merak ettiğiniz tüm konuları yazımızda bulabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Nedir?

Genelde basen ve göbek bölgelerinde biriken yağlar, kolay kolay gitmiyor olabilir. Bu durumda yapılması gereken işlemlerden biri kendinize hedef belirlemek ve bu hedef doğrultusunda, doğru yöntemler ile kilo vermek olmalıdır. Farklı zayıflama cihazları ile vücudunuzun az çalışan bölgelerini hareket ettirip, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bunun yanında bölgesel yağ aldırma gibi cerrahi işlemlerle de fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Bunun yanında bazı yiyecekler – içecekler ve egzersiz hareketleri ile de bölgesel kilo alımlarınızı durdurup, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri, son dönemlerde oldukça fazla rağbet gören yöntemlerden biridir. Ameliyat gerektirmeden yapılan bu bölgesel incelmeler, geçici değil kalıcıdır. Burada yapılan işlemler ise soğuk lipoz ve ultrashape işlemleridir. Her iki işlemde de cerrahi müdahale gerekmez ve genel anestezi yapılmaz. Ancak işlemi yapacak olan doktorun alanında uzman ve deneyimli olmasına ekstra özen göstermeniz gerekir. Aksi halde vücutta istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir.

Bölgesel Zayıflamada Ultrashape Ne İşe Yarar?

Bu yöntem, ses dalgaları ile bölgesel incelmeye yardımcı olur. Kilolu bölgeye verilen ses dalgaları, deri altındaki yağların parçalanarak yok edilmesi işlemidir. Uygulama yapılan bölgedeki damarlara ve sinirlere asla zarar vermez. İçeride parçalanan yağ hücreleri, yine içeriden doğal yollar ile dışarıya atılır. Yapılan bu işlemde kişiler kesinlikle acı, ağrı ve yanma gibi hislere sokmaz. Bir gün içinde işlem tamamlanır ve kişiler rutin hayatlarına kısa sürede geri dönebilir.

Ultrashape ile bölgesel zayıflama yaklaşık olarak 1,5 ila 2 saat içinde yapılmaktadır. İşlemin seans süresi ise 3 haftadır. Kişiler her 15 güne bir seanslara gider ikinci seanstan sonra ise bölgesel incelmeler başlar ve iki bedene kadar incelme devam eder. Bu işlem göbek bölgesine, bel çevresine ve basen bölgelerine uygulanabilir. Ultrashape bayan, erkek herkese uygulanabilir ancak, böbrek hastaları ve hamile kimselere uygulanması zararlı olacaktır.

Bölgesel Zayıflamada Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz deri altında biriken yağ hücrelerinin soğutularak ortadan kaldırılmasını sağlayan bir zayıflama yöntemidir. Soğuk lipoliz, bölgesel zayıflamada uygulanan en yeni ve en etkili yöntemlerden biridir. Fazla olan yağların %40 oranında giderilmesinde etkilidir. Tek seans olan bu yöntem ile günlük yaşamınıza çok çabuk adapte olabilirsiniz. Kesinlikle ağrı ve acı gibi durumlar yaşanmaz.

FDA tarafından da onaylı olan soğuk lipoliz herkese uygulanabilir. Özel vakumlu başlığı sayesinde, yağları dondurup kristal hale gelmesini sağladıktan sonra böbrek ve karaciğer tarafından atılmasına yardımcı olur. Kalıcı bir işlem olduğu için ağır diyetlere ve saatler süren egzersizlere gerek kalmayacaktır.

Bölgesel İncelme Yaptıranlar

Bölgesel incelme yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu bölgesel incelme yaptıranlar ve yaptırıp memnun kalanlar hakkında olmuştur. Bölgesel incelme yaptıran erkek ve kadınlar iş yaşamlarına aynı gün döndüklerini belirtmişlerdir. Üstelik sanıldığı gibi acılı ve ağrılı bir işlem olmadığına da değinmişler ve herkese tavsiye etmişlerdir. Eğer siz de bölgesel incelme yaptırmak istiyorsanız ilk etapta klinik araştırması ve doktor araştırması yapmanız gerekir. Ancak bu şekilde istenilen sonuca daha kısa şekilde ve sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bölgesel zayıflama fiyatları, yapılacak olan işleme göre ve kliniğe göre değişmektedir. Bu nedenle ilk olarak, doktorunuz ile görüşüp detaylı bilgi almanız ve yapılacak işlemlere göre fiyat bilgisi almanız gerekir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri İle Göbek Eritme

Göbek bölgesi vücudun en az hareket eden yerlerinden biri olduğu için yağ birikimi bu alanda daha fazla olur. Eğer göbek bölgesinde yağ oranınız fazla ise, bir takım bitkisel ürünler ile bölgenin incelmesini sağlayabilirsiniz. Yine birkaç  doğal kür tarifleri ile bölgesel zayıflama yöntemleri göbek ve diğer bölgelerde zayıflama sağlayabilirsiniz.

Yoğurt Ve Pul Biber Kürü

Bilhassa doğrum sonrası sarkan göbek yağları için en etkili yöntemlerden biridir. Her gün yatmadan önce mutlaka bu kürü uygulamanız tavsiye edilir. Bir hafta boyunca kullandığınızda bir hafta sonra  etkisini göreceksiniz. Bir hafta kullanıp, hedeflediğiniz inceliği yakaladığınızda kürü kullanmayı bırakabilirsiniz. Ancak bir hafta sonra hala hedeflediğiniz inceliği yakalayamadığınızda üç gün ara verip yeniden başlamanız gerekir.

Malzemeler

  • Yarım taze limon,
  • 3 – 4 kaşık ev yapımı sulu yoğurt,
  • Bir çay kaşığının ucu ile karabiber,
  • 1 tatlı kaşığı acı bul biber,
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal,

Yapılışı;

Yoğurdu bir kaseye alıp, üzerine diğer malzemeleri ekleyip karıştırın. Her gece yatmadan önce bu karışımı tüketin, uykunuzda tüm göbek yağlarının eridiğine şahit olacaksınız. Ancak bir hafta boyunca hiç ara vermeden bu karışımı tüketmeniz gerekir. Buna ek olarak akşam saat 19:00 dan sonra kesinlikle bir şey yiyip, içmemeniz gerekir.

Göbek Ve Basen Eriten Kür

Bu kürü her sabah kahvaltıdan yarım saat önce taze yapıp, tüketmeniz gerekir. 15 gün boyunca bu kürü devamlı olarak her gün yapmanız gerekir. 15 gün sonra 3 günlük bir ara verip, yine 15 gün boyunca kürü yapmaya devam etmeniz gerekir. Yaklaşık bir ay sonunda istediğiniz ince forma kavuşabilirsiniz.

Malzemeler

  • Yarım demet taze maydanoz,
  • Yarım limon,
  • Bir çay kaşı ucu ile toz tarçın,

Yapılışı;

Öncelikle maydanozu blenderden geçirin, yarım limonu taze bir şekilde maydanozun içine sıkın. Sabah aç karnına ve kahvaltıdan yaklaşık 30 dakika önce için. Bu kür bölgesel yağ yakımına katkı sağladığı gibi sizi gün boyu tok tutmaya da fayda sağlayacaktır.

Bölgesel İncelmeye Yardımcı Olan Bitkisel Ürünler

Kiraz sapı çayı; harika bir şekilde ödem ve toksin atmaya fayda sağlayan bitkilerdendir. Gün içinde birkaç fincan kurutulmuş kiraz sapı çayı içebilirsiniz. Hem bölgesel zayıflamaya hem de toksin atmaya fayda sağlayacaktır.

Yeşil çay; gün içinde yudum yudum tüketilen yeşil çay da tıpkı kiraz sapı çayı gibi hızlı kilo vermenize ve bölgesel incelmeye yarayacaktır.

Lahana suyu; en etkili bölgesel incelme yöntemlerinden biri lahana suyudur. Birkaç yaprak lahanayı, kaynatıp sabahları ya da akşamları yatmadan önce içmeniz hızlı bir şekilde kilo vermenize ve bölgesel incelmenize fayda sağlar. Her on beş günde bir üç günlük ara vermeniz gerekir.

Öte yandan bölgesel zayıflama için mutlaka gün içinde bol su tüketmeniz gerekir. Her yıl en az iki kez detoks diyeti yapmanız gerekir. Bu sayede kilo gibi görünen şişkinlikler ve ödemler vücuttan hızlı bir şekilde atılmış olacaktır. Hiç çalışmayan bölgelerin ise çeşitli egzersiz yöntemleri ile hareket ettirilmesinde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu