Güzellik Sırları

Muhteşem Bakışların Sırrı İpek Kirpik

Kirpikler, fiziksel ve dış etkenlere bağlı olarak dökülebilmektedir. Özellikle de tercih edilen rimelin içeriğinde yoğun derecede kimyasal madde bulunuyorsa, kirpik kıllarının da koparak dökülmesi kaçınılmaz olacaktır. Kısa ve gür görünmeyen kirpikler; makyajın kötü görünmesine, kişilerin de kendilerini kötü hissetmelerine neden olabilmektedir.

Eğer sizler de kirpiklerinizden şikayetçiyseniz ve istediğiniz formda kirpiklere sahip değilseniz, günümüzün en çok tercih edilen tekniğinden olan ipek kirpik uygulaması faydalanarak, uzun süre boyunca kullanabileceğiniz gür ve dikkat çekici kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu makalemizde sizler için, ipek kirpik nasıl takılır? ipek kirpik nasıl sökülüripek kirpik hakkında tüm merak edilenleri araştırdık…

İpek Kirpik Nedir?

Kadınlar günlük yaşantılarında makyajın olmazsa olmazı rimel kullanmayı asla ihmal etmezler. Fakat gür, gösterişli ve dolgun kirpiklere sahip olmak için kullanılan dayanıklı maskaralar, kirpiklere zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda kirpiklerin koparak dökülmesine sebep olmaktadır. Bir çok kişi bu durumdan kurtulmak adına ipek kirpik uygulamasını araştırmış fakat, ipek kirpik ne kadar kalıcı ve kullanışlı emin olamadıkları için vazgeçmişlerdir.

İpek kirpik saf ipekten üretilir ve kendi kirpiklerinizin aralarına özel yapıştırıcıyla yapıştırılır. İpek kirpik yapıştırıcısı özel medikal bir malzeme olduğundan ana kirpiğin zarar görmesi muhtemel değildir. Öyle ki,  ipek kirpik bakımı aksatılmadan yapıldığı takdirde ortalama 3 ay kullanım sağlanabilmektedir. Bakımın düzenli ve doğru yapılmadığı durumlarda da 2. ay sonunda dökülmeler görülebilmektedir.

İpek Kirpik Nedir

 

 

 

 

 

 

Oldukça hafif ve kullanımı kolay olan ipek kirpikler, kirpiklerin uç kısmına eklenerek yapıldığından, kirpik diplerinin hava almaması söz konusu değildir. Uygulanacak olan kirpiklerin kalınlığı ve uzunluğu  kişinin isteğine ve göz yapısına göre ayarlanarak işinde uzman kişiler tarafından işlem uygulanır. Göze hiç bir zararı olmayan ipek kirpikler, makyaj yapmaya engel olmadığı gibi, banyo yaparken de zarar görmezler. Yaklaşık olarak, 3 ay boyunca rahatlıkla kullanılması mümkündür. Fakat bunun için düzenli aralıklarla ipek kirpik bakımının yapılması gerekmektedir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılıyor?

İpek kirpik uygulaması alanında deneyimli kişiler tarafından yapıldığı takdirde son derece kolay bir işlemdir. Bu uygulama ortalama 1 ya da 2 saatlik süreç sonunda tamamlanmaktadır. İpek kirpik kullanım süresi 90 gündür ve yapıştırıcıların etkisi geçtikten sonra kirpiklerin kendiliğinden döküldüğü görülür. Fakat kişiler belirli bir süre sonra kendileri ipek kirpik kullanımından sıkılırsa, yine alanında deneyimli uzmana giderek çıkartma işlemini gerçekleştirebilir.

Profesyonel bir kişiden yardım alınmadığı takdirde kirpiklerin koparak dökülmesi de kaçınılmaz olacaktır. İpek kirpik uygulaması belirli aralıklarla bakım gerektirmektedir. Uygulama yapılırken genellikle ipek kıllar, organik ve antialerjik yapıştırıcılarla ilgili alana eklenir. Düzenli bakım yapılmadığı durumlarda bile en az 3 hafta boyunca kullanım sağlamak mümkündür. Fakat bakımın ihmal edilmemesi durumunda da 6 aya kadar kullanım ömrü olduğu bilinmelidir.

İpek kirpik uygulaması yapılmadan önce kişilerin kullanılacak olan malzemelere karşın alerjik bir tepkisi var mı ölçülmelidir. Bunun için de deneme amaçlı her iki göze de 2 adet kirpik takılarak 24 saat boyunca beklenir. Eğer  alerjik bir durum söz konusu değilse bu uygulamadan hem yaz hem de kış aylarından faydalanabilirsiniz. Hatta ipek kirpiklerinize ilk iki günden sonra gece makyajı dahi yapma imkanınız olacaktır. Fakat kullanılan malzemelerin olabildiğince az yağlı ya da hiç yağsız olmasına dikkat edilmesi şarttır. Ayrıca ipek kirpiklerin banyo, sauna, hamam, deniz ve havuz gibi alanlarda da kullanılması mümkündür.

İpek Kirpik

 

 

 

 

 

 

İpek Kirpik Uygulaması Acıtıyor Mu?

İpek kirpik taktırmak isteyen kişilerin aklına en çok takılan sorulardan biri, ipek kirpik uygulaması acıtıyor mu? sorusudur. Bu uygulama kirpiklere tek tek ipekten yapılmış kılların yerleştirilmesi yöntemiyle gerçekleştirildiği için uzun süren bir operasyon olacaktır. Bu nedenle ilerleyen süreç gözde hassas bir yapı oluşmasına neden olur.

Aynı zamanda kullanılan yapıştırıcının kalitesine göre de göz kenarlarına doğru çok hafif seyreden bir yanma hissi duymak mümkündür. Fakat işlemin gerçekleştirilmesi esnasında uygulama yapılacak olan kişiler herhangi bir acı hissetmez. Sadece en az 40 dakika sürecek işlem için gözleri açmadan, kapalı tutmak gerekmektedir.

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması uzun süren bir işlemdir. Özellikle de uygulama sonrasında 24 saatlik süreç çok önemli olacaktır.Öyle ki 1 gün boyunca kirpiklerin dağılmamasını sağlamak için rimel vb. gibi makyaj malzemelerinin kullanılmaması gerekmektedir.İşlemin gerçekleştiği gün yüz üstü uyumamaya özen gösterilmesi de şarttır. Çünkü yana ve yüz üstü yatıldığında, kirpiklerin yastığa temas etmesiyle birlikte dökülme meydana gelebilmektedir.

Bu da yapılan uygulamanın kullanım ömrünü azaltan faktörler arasında yer alır. Uygulama bitiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ise yine 1 gün boyunca göz kapaklarının su ile temas etmemesini sağlamaktır. Suyla temas durumunda yapıştırıcı etkisini kaybederek, kirpiklerin erken dökülmesine yol açacaktır. Elbette ki suya temas etmemenin dışında terlemenize neden olacak, çok nemli ve sıcak ortamlardan da uzak durulması şarttır.

İpek Kirpik Bakımında Püf Noktaları

  • Tercih ettiğiniz kozmetik ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin.

Kirpik protezi uygulamasından sonra tercih edilen makyaj malzemelerinin kaliteli olmasına çok dikkat edilmelidir. Özellikle de yüksek oranda yağ içeren malzemeler, kirpik yapıştırıcısının çözülmesine neden olabilmektedir. Bu da devamında özenle yapıştırılan ipek kirpiklerin topaklanarak dökülmesine neden olacaktır.

  • Kirpiklerinizi düzenli olarak tarayın.

İpek kirpik bakımının en önemli aşamasını ise düzenli tarama oluşturmaktadır. Bu işlemi yaptırmış olan kişiler kozmetik mağazalarında satılan kirpik tarağından mutlaka edinmelidir. Öyle ki, hem kirpik protezini hem de kendi kirpiklerinizi taramak, kıl formunun korunmasına yardımcı olur. Olası kıl dolanmasının önüne geçer. İpek kirpik işleminden sonra oluşması muhtemel tüm enfeksiyonların da önlenmesinde en etkili yöntemlerden biridir.

  • Düzenli olarak kirpik bakımını yaptırın.

İpek kirpiklerinizi daha uzun süre boyunca kullanmak istiyorsanız, işlemi gerçekleştiren güzellik uzmanlarının belirlemiş olduğu periyotlardaki bakımları ihmal etmemelisiniz. Genellikle bu süre 2 ya da 3 hafta aralıklardan oluşur. Kullanılan kirpik kılı ipek ise 3 haftada bir bakım yapılmalıdır. Eğer kullanılan malzeme kaşmir dokusunda ise, ortalama 4 haftalık süreç sonunda bakım yapılması gerekecektir.İpek Kirpik Öncesi Ve Sonrası

  • Gözlerinizi ovalayıp kaşımayın.

İpek kirpik uygulaması yapan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer önemli faktör de göz ovuşturma alışkanlığının bırakılması yönünde olacaktır. Öyle ki kirpiklerin ve de gözlerin sürekli olarak ellenmesi, kirpik dibinde mikrop birikmesine neden olabilmektedir. Bu da göz bölgesinde yapıştırıcının da etkisiyle güçlü bir enfeksiyon oluşmasına neden olabilecektir. Peki, kirpik yapısı sizleri çok rahatsız ettiği durumlarda ne yapmanız gerekiyor? Böyle durumlarda temiz bir havlu ile gözleri temizlemek yeterli olacağı gibi, temizleme esnasında da sert hamlelerden kaçınılması gerekmektedir.

  • İpek kirpikleri çekerek çıkarmaya çalışmayın.

İpek kirpik uygulaması uzun süreli kullanım sağlanması açısından kuvvetli yapıştırıcılar kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle kirpikleri çekerek çıkarmaya çalışmamalısınız. Kirpikleri çekerek çıkarmaya çalışmak, kendi kirpiklerinizin de koparak zarar görmesine neden olacaktır. İpek kirpikleri çıkarmak istediğiniz zaman, yine güzellik uzmanları ve de estetik hekimlere gidilmesi gerekmektedir. Orada özel solüsyonlar kullanılarak yapıştırıcının etkisi kaldırılacak ve kendi kirpikleriniz zarar görmeden ipek kirpiklerin sökülmesi işlemi gerçekleştirilecektir. Ayrıca kirpiklerde herhangi bir sorun olduğu düşünülüyorsa da, mutlaka güzellik uzmanlarına danışılmalı, gereksiz işlemlerden kaçınılmalıdır.

İpek Kirpik Çeşitleri

Daha dolgun ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen bayanlar arasında gün geçtikçe popülerliği artmakta olan ipek kirpik uygulamasında, göz şekline ve tercihinize göre takılabilen kirpik çeşitleri vardır. İpek kirpik çeşitleri; 3D ve 6D ipek kirpikler, tekli ipek kirpik, taşlı ipek kirpik, renkli ipek kirpik seçenekleri vardır.

İpek Kirpik Fiyatları 2019

Kadınlar daha dolgun ve daha gür kirpiklere sahip olmak adına ipek kirpik uygulamasından faydalanmaktadırlar. Ancak günümüzde bu yöntemin kişinin kendi kirpiklerine zarar verdiği düşünülmektedir. Gerçekleştirilmesi ortalama 1.5 dakika süren ipek kirpik uygulamasının, herhangi bir zararı yoktur.

İpek Kirpik Kullananlar

 

 

 

 

 

 

 

Uygun yöntemlerle, zamanı gelince çıkarıldığında kişilerin kendi kirpiklerinin zarar görmesi de söz konusu değildir. Öyle ki ipek kirpik yapıştırıcısı kişilerin kendi kirpiklerine eriştiği zaman, düşme durumu olduğu için herhangi bir olumsuzluk olmayacaktır. Peki son zamanların en gözde uygulamalarından biri olan ipek kirpik fiyatı ne kadar?

Bu işlemin fiyatları tercih edilen güzellik merkezi ya da kuaförlere göre değişkenlik göstermektedir. Fakat en düşük fiyat 250 TL’den başlamaktadır. Kullanılan malzemelerin kalitesine göre de maliyet artacaktır.

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır?

İpek kirpik uygulamasıyla etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız eğer, mutlaka konusunda uzman olan güvenilir kişilere başvurmalı ve kaliteli ürün kullanımını tercih etmelisiniz. Böylece ipek kirpik kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşamaz ve uzun süre kullanabilirsiniz. Peki, ipek kirpik ne kadar dayanır? 3 haftada bir düzenli olarak bakımı yapıldığında 6 ay boyunca kullanılabilmektedir.

İpek Kirpik Evde Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpik kullanıyorsanız eğer, çıkartmak istediğinizde evde kendi yöntemlerinizle çıkarmayı denemeyin. Çünkü yapıştırıcı uygulanarak kirpiklerinize eklenen ipek kirpikleri çıkamaya çalışırken, kendi kirpiklerinize zarar verebilirsiniz. Bu işlem için mutlaka güzellik uzmanından yardım almalısınız.

İpek Kirpik Kullananların Yorumları

  • Takılması oldukça zahmetli fakat sonucu bir o kadar güzel olan kirpik uzatma yöntemi. Uygulaması 3 saat kadar sürüyor, 90 gün de dayanıyor.
  • 20 küsur gündür kullandığım şey artık yorum yapabilirim. Bir kere hiçbir şekilde gözümde alerjiye falan sebep olmadı ama yaptırdığınız yer çok önemli. Ben çok iyi araştırıp genelde ünlülerin tercih ettiği bir salonda yaptırdım. Gerçekten kendini 7/24 rimelli gibi görmek çok güzel bir his. Şu ana kadar tek bir dezavantaj gördüm o da gözlerimi haldur huldur ovuşturamamak. Pardon bir tane daha var göz makyaj temizleyicisinin yağlı olmaması gerekiyor.
  • Ben memnun kalmadım.. İlk yaptırınca çok güzel de yaptırdığın yere gidip gidip durmak ve bir kısım kirpiklerimin dökülmesi nedeniyle tekrar yaptırmayı düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu