Kremler

Clindoxyl Jel Krem

Clindoxyl Jel Krem

Clindoxyl Jel Krem Nedir ? Sivilceli cilt, birçoğumuzun sorunu… Kullanılan onlarca tıbbi ilaçlar ve kremler, yüz temizleme jelleri, tonikler, kozmetik içerikli sivilce önleyici ürünler, türlü türlü markalar ve onların sivilce karşıtı çeşitli ürünleri derken sonunda karşımıza Clindoxyl jel krem çıktı.

Şu anda bu yazıyı okuyor olduğunuza ve kremi araştırmaya başladığınıza göre iki ihtimal var; ya Clindoxyl jel kremi birinden duydunuz; bir yerden okudunuz ya da işin içinden çıkamayıp sivilcelere son vermek için bir uzman doktora başvurdunuz ve reçetenize Clindoxyl jel krem yazıldı. Her iki ihtimalde de merak ettiklerinize dair her bir soru bu yazıda cevap bulacaktır. Keyifli okumalar!

Clindoxyl Jel Krem
Clindoxyl Jel Krem

Clindoxyl Jel Nedir?

Öncelikle, Clindoxyl’in ne olduğuna bakalım. Bu krem, Glaxo Smith Kline adlı bir firma tarafından üretilmektedir ve şeffaf renkli bir jel şeklindedir. Kullanılma amacı ise, çoğu insanın özellikle de kadınların canını fazlasıyla sıkan, siyah, beyaz nokta ve sivilce oluşumlarının yarattığı tahribatı önlemektir.

Clindoxyl jel sivilce kremi, cilt üzerinde bulunan siyah ve beyaz noktaların azaltılmasında etkili iken, cilt lekelerine de iyi gelerek eşitsizlikleri ortadan kaldırmada oldukça etkili olan bir üründür. Ayrıca, clindoxyl jel etken maddesi sayesinde aktif olan sivilceleri ve sivilce izlerini de yok eden bir kremdir. 25 gram ve 50 gramlık tüpler içerisinde satışa sunulan Clindoxyl jel sivilce krem eczanelerden temin edilebilmektedir.

Clindoxyl Jel Krem Ne İşe Yarar?

Sivilceli cilt ne kadar sorun yaratan bir cilt tipi ise, yağlı ciltler de bir o kadar sorunludur. Hatta çoğu sivilceli kişilerin cildi yağlı cilt tipi arasında yer almaktadır. Bu nedenle, hem sivilceli hem de yağlı cilt sahibi olan kişiler için bu krem tam aranılan krem olmaktadır. Clindoxyl jel neye yarar?  Clindoxyl jel krem etki alanları nelerdir? bir bakalım.

 

 • Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin cildinin yağ oranını dengeler.
 • Ciltteki siyah nokta ve beyaz noktaların oluşumunu azaltır ve engeller.
 • Aknelerin oluşmasına sebep olan bakterileri azaltır ve yok eder.
 • Aktif olarak var olan sivilcelerin görünümünü azaltır.
 • Sivilcelerden dolayı oluşmuş olan sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar.
 • Cilt üzerindeki renk eşitsizliklerinin görünümünü azaltır.

Clindoxyl Jel Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmaya başlamadan önce muhakkak sivilceleriniz için başka kremler kullanmışsınızdır, o yüzden kremin nasıl uygulanacağı hakkındaki bilgilere çok da uzak sayılmazsınız. Fakat Clindoxyl jel sivilce kremi tarafınızdan henüz ilk kez kullanacaksa, oldukça şanslısınız. Çünkü ilk krem denemenizde oldukça yararını göreceğiniz bir ürün olacak. Hemen clindoxyl jel kullanımı bilgilerine geçelim.

 • Öncelikle, yeni kullanmaya başlayacağımız her şey gibi, clindoxyl jel  prospektüsü okumakla işe başlıyoruz. Kimlerin kullanamayacağını, yan etkilerinin neler olabileceğini okuyup öğrendikten sonra yine cilt üzerine uygulanacak olan her bir ürün gibi, bu kremi kullanmaya başlamadan önce de ufak bir alerji testi yapmanızı öneririm. Bunun için, cildinizin önemsiz ve ufak bir bölümüne jeli sürün ve bekleyin. Eğer herhangi bir olumsuz durum yaşamazsanız, cilt üzerinde bir kızarıklık yada prospektüs içinde yer alan yan etkileri yaşamaz iseniz, kremi tüm sorunlu cildinize uygulamaya başlayabilirsiniz.
 • Cildimizi olabildiğince temizliyoruz, çünkü, kirli bir cilt üzerine uygulanacak olan hiçbir krem etki etmeyecektir. Yapılacak olan bakım türü ne olursa olsun, ilk yapılması gereken cildin temizlenmesi ve gözeneklerin olabildiğince açılıp, kremin etki etmesini sağlamaktır.
 • Parmak üzerine alınan bir miktar jel, sorunlu bölge üzerine sürülür ve hafif dokunuşlar ile masaj yapılarak yedirilerek yayılır.
 • Cilt üzerine yayılan kremin emilmesi beklenir. Bu uygulamada, cilt üzerinde kremin ne kadar kalması gerektiği net olarak söylenmemiştir. Bu nedenle, bekletebildiğiniz kadar bekletebilirsiniz.
 • Clindoxyl jel sivilce kremi kullanan bazı kişiler, cildin kremi emmemesi şikayetinde bulunmaktadır. Bu durumun krem ya da cildiniz ile alakalı hiçbir yanı bulunmamaktadır. Eğer cildiniz, jel kremi emmiyorsa bilin ki; olması gerekenden fazla miktar jeli yüzünüze uygulamışsınızdır. Bu durumda kullandığınız jel miktarını azaltmak şikayetlerinizin önüne geçecektir.
 • Clindoxyl jel sivilce kremi genel olarak günde sadece 1 kez uygulanır. Eğer doktorunuz herhangi bir doz tavsiyesinde bulunmadı ise yapmanız gereken sadece günde bir kere kullanmaktır.

 

Uyarı: Bu yazının belki de en önemli noktası şudur ki; bu uygulama yalnız ve yalnızca  geceleri yapılabilmektedir. Gündüz vakti ve güneş ışınlarına maruz kalınabilecek saatlerde bu kremi sürmeniz, sivilceleri geçirmek yerine daha çok sorunlu bir cilde sahip olmanıza neden olur. Bu sebeple, sivilceleriniz geçsin ve bu krem etki etsin istiyorsanız, size tavsiye edebileceğim; uygulamayı gece yatmadan önce gerçekleştirmenizdir.

Clindoxyl Jel Yan Etkileri

Elbette ki bu kremin de diğer tıbbi kremler gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar:

 • Uygulama sonrası ciltte pullanma ve döküntü
 • Sürülen cilt üzerinde kaşıntı ve karıncalanma
 • Yanma hissi
 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Kuruluk
 • Soyulma
 • Pullanma

Bu yan etkiler dışında bir etki görülüyorsa ya da bu yan etkilerin yarattığı tahribat fazla ise kullanıma ara vererek bir doktora başvurmanız gerekir.

Clindoxyl Jel Kullanımı Hakkında Tüm Sorular

Clindoxyl Jel Kullanımı Hakkında Tüm Sorular
Clindoxyl Jel Kullanımı Hakkında Tüm Sorular

Sivilce, akne, siyah noktaların tedavisinde kullanılan clindoxyl jel sivilce kremi, internet üzerinden fazlasıyla araştırılmakta. Bu sebeple sizlere clindoxyl jel kullanımı hakkındaki tüm soruların cevaplarını maddeler halinde vermek istiyorum.

Clindoxyl Jel Sivilce Lekelerini Geçirir mi?

Clindoxyl jel krem, iltihaplı sivilceleri kurutucu etkiye sahiptir. Fakat herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğundan bazı kişilerde işe yaramaz. Clindoxyl jel kullananlar yaptıkları yorumlarda, sivilceleri kurutup cilt lekeleri üzerinde etkisi olduğunu belirtmişlerdir.

Clindoxyl Jel Yanma Hissi Yapar mı?

Clindoxyl jel yüzümü yaktı, clindoxyl jel kızarıklık yaptı, bu krem hakkında belki de en çok şikayet edilen konu; cilde yanma hissi vermesi ve beraberinde ciltte kızarıklık yapmasıdır. Yani evet, sorunun cevabı; bu jel krem sürüldükten sonra cilde yanma hissi verebiliyor. Bu durum, kremi kullanan herkes için geçerli değildir elbette ki. Fakat herkesin cilt hassasiyeti farklıdır ve bu krem oldukça etkili bir krem olduğundan dolayı hassas ciltler üzerinde yanma hissi yaşanabilir.

Kremi uyguladıktan sonra hissedilen kaşıntı, karıncalanma ve yanma hissi, bu kremin etki ediyor olduğuna ve cilt tarafından emildiğine işaret etmektedir. Dolayı ile telaşlanmaya gerek yoktur. Zaten bu yanma hissi, bir süre sonra geçecektir. Eğer geçmiyor ise; krem uygulamasını her gece yapmak yerine iki günde bir yaparak cildinizi kreme alıştırabilirsiniz. Eğer hala yanma hissi şikayetleriniz devam ediyorsa tekrar bir uzman doktora gitmeli ve bu durumu onunla paylaşmalısınız.

Clindoxyl Jel Kaşıntı Yaptı

Clindoxyl jei sivilce kremi, yan etkileri arasında ciltte kızarıklık, yanma hissi, kuruluk yapmasıdır. Böyle durumlarla karşılaşıldığı zaman mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz.

 Clindoxyl Jel Hamilelikte Kullanımı

Bu sorunun cevabı çok net olarak; hayırdır. Etkili bir krem olduğundan ve cilt tarafından direkt olarak emildiği için hamilelerin kullanması bazı sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle, eğer Clindoxyl jel sivilce kremi kullanıyorsanız ve hamile olduğunuza dair şüpheleriniz var ise, hemen ilacın kullanımını kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.

Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir mi?

Eğer cildinizde çok ciddi bir sivilce ve akne problemi yoksa, aile hekimleri sivilce kremlerini reçete etmektedir. Fakat dermatologlar cilt sağlığı üzerine yazılan kremler hakkında daha çok bilgiye hakimdir. Cilde çok ciddi cilt sorunları varsa, mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz.

Clindoxyl Jel Kremin Fiyatı Nedir? 2022

Clindoxyl jel kremin 2022 yılı Temmuz ayı itibari ile yani şu anda piyasadaki satış fiyatı 82,82 TL’dir.

Clindoxyl Jel Reçetesiz Satılır mı?

Clindoxyl jel sivilce kremi, kişilerin kendi iradesi ile kullanmaya uygun olan bir krem değildir. Bu nedenle satışı genellikle reçete ile yapılmakta ve sadece eczanelerden alınabilmektedir. Bu sebeple, eğer doktor tarafından reçetenize bu jel krem yazıldıysa bağlı olduğunuz sağlık kurumunun anlaşmasına göre bir fiyata bu kremi alacaksınızdır.

Unutmayın ki, herkesin cilt tipi farklıdır ve herkesin cildindeki sivilce oluşumları bire bir aynı değildir. Buradaki farklılığı anlayacak ve tavsiyede bulunacak olan, bir tedavi şekli belirleyecek olan kişi uzman doktorlardır. Kimi insanın sivilcelenme sebebi polikistik over sendromu ve benzeri gibi rahatsızlıklardan kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle bu kişilerin sivilce tedavisi için önce o rahatsızlığın tedavi edilmesi gerekir. Dolayısı ile birine iyi geldiği için ya da internette yaptığınız araştırmalar sonucunda Clindoxyl jel krem kullanabileceğiniz kanısına varmamalı ve bunun için bir uzman doktor muayenesine gitmelisiniz.

Clindoxyl Jel Kullanıcı Yorumları

Clindoxyl Jel Kullanıcı Yorumları
Clindoxyl Jel Kullanıcı Yorumları
 • Arkadaşımın yüzündeki pırıltı ve pürüzsüzlüğü kıskanmam üzerine ismini öğrenip 26 tl aldığım jel. Sonuç mükemmel.
 • Yüzümden bir türlü gitmeyen akne sivilce izlerini 15 gün içinde azaltmıştır kendileri. İlk defa sivilce ve akneye yararlı olan bir ilaç tanıdım oda derdime deva oldu. Yalnız sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra mümkünse güneşe çıkmayın.
 • Sivilce lekeleri için de kullanılabilen jeldir. Bana doktorum verdi şuan 2. tüpdeyim ve lekelerimi ciddi anlamda geçirdi. Yalnız söz konusu büyük ve derin lekeler olunca 2-3 günde geçirmiyor ama yine de seviyorum kendisini.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu