Kremler

Aynısefa Kremi

Aynısefa kremi, baharda çiçek açan mis kokulu aynısefa çiçeğinden elde edilmekte ve ismini de bu çiçekten almaktadır. Doğanın bize sunduğu bir çok faydası olan bitkiler arasında yer alan aynısefa çiçeği,  cildimize olan faydaları sebebiyle kozmetik firmaları tarafından da tercih edilmekte olup, üretmekte oldukları ürünler içerisinde etken madde olarak kullanılmaktadır.

Alternatif tıpla ilgilenen bilim adamlarından sıklıkla isimini duyduğumuz aynısefa kremi, cilt sorunlarından, kansere kadar bir çok sorunla savaşmamız da bizlere yardımcı olmaktadır. Bu makalemizde sizlere, aynısefa kremi kullanım alanları ve aynısefa kremi faydaları hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Aynısefa Çiçeği

Aynısefa Kremi Nedir?

Aynısefa kremi, aynısefa çiçeğinden elde edilerek, kuru ve hassas ciltlerin günlük bakımı ve nemlenmesi amacıyla tamamen doğal üretilen bir kremdir. Bitkisel olması sebebiyle hiç bir yan etkisi bulunmaz, kuru ciltlerin yanı sıra tüm cilt tipine sahip olan kişilerin de kullanımına uygundur.

Sağlık ve cilt güzelliği için kullanımı her geçen gün artmakta olan aynısefa kremi, aynı zamanda antiseptik olması ve yoğun nemlendirme özelliği ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Cildi dış faktörlere karşı koruyucu bir kalkan görevi üstlenen aynısefa kremi, yaraları iyileştirici, kas ve eklem ağrılarını giderici, cilt lekeleri ve cilt sorunlarını giderici özelliği mevcuttur.

Aynısefa Kremi Ne İşe Yarar?

Bir çok kullanım alanı olan ve özellikle cilt rahatsızlıklarına oldukça iyi gelen aynısefa kremi, hem erkek hem de kadınlar tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Aynısefa kreminin sayısız faydasının olması akıllara aynısefa kremi neye iyi gelir? sorusunu getirmekte. Aynısefa kremi, el ve ayak mantarından, baş ağrısına, cilt lekelerinden, güneş yanıklarına, cilt kuruluğundan, çatlaklara kadar bir çok faydası olan bir kremdir.

Düzenli olarak kullanıldığında kas ve eklem ağrılarını giderici özelliğe sahiptir. Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyan aynısefa kremi, ciltte çatlak oluşumunu da engellediği bilinmektedir. Cilt yüzeyinde geniş alana uygulanabilmekte olan bu krem, sinüzit ve migren kaynaklı baş ağrılarında da başa masaj yaparak kullanılabilir.

Aynısefa kremi sivilce problemi yaşayan kişilerinde kullanımına uygundur. Düzenli olarak günde 2 kez sivilceli bölgeye uygulandığında, cildi onarıcı ve yenileyici özelliğiyle, kısa sürede sivilceleri yok edecektir. Sizler için aynısefa kremi faydalarını maddeler halinde sıralamak istiyoruz.

Aynısefa Kremi Faydaları

 • Aynısefa kremi el ve ayak mantarını iyileştirici özelliğe sahiptir.
 • Aynısefa kremi ayak kokusunu gidermede oldukça etkilidir.
 • Kadınların her ay yaşadıkları regl dönemi ağrı ve kramplarını azaltır.
 • Cildi onaran ve cilt hücrelerini yenileyen özelliktedir.
 • Aynısefa kremi tırnak mantarı oluşumunu engeller ve tedavi edici özelliği vardır.
 • Aynısefa kremi sivilce izleri, güneş lekeleri ve ciltteki kahverengi lekelerin görünümünü hafifletir.
 • Kırışıklık oluşumunu engellerken, mevcut kırışıklıkları da azaltır.
 • Aynısefa kremi iyi bir nemlendiricidir. Özellikle kuru ciltleri derinlemesine nemlendirir ve besler.
 • Romatizmal ağrıları azaltır. Kas ve eklem ağrıları üzerinde etkilidir.
 • Aynısefa kremi dudakların kuruyup çatlamasını önlemektedir.

Aynısefa Kremi

 • Aynısefa kremi yaraların daha kısa sürede kapanmasını sağlar.
 • Aynısefa kremi sedef ve egzama hastalığı tedavisinde yardımcıdır.
 • Varis görünümünü azaltır ve ağrıları hafifletir.
 • Bakteriyel ve alerjik cilt sorunlarını gidermede etkilidir.
 • Aynısefa kremi ciltte meydana gelen kaşıntı, tahriş ve kızarıklığı giderir.
 • Ciltte meydana gelen ödem ve iltihabı azaltır.
 • Aynısefa kremi pişik ve isilikleri önler. İyileştirici ve yatıştırıcı etkisi vardır.
 • Cildi sıkılaştıran özelliğiyle cilt gözeneklerini küçültür.
 • Cildinizdeki makyajı temizlemek için kullanabileceğiniz bir alternatiftir.
 • Aynısefa kremi migren ağrılarını giderir.
 • Aynısefa kremi çillerin görünümünü hafifletir.

Aynısefa yağı kremi faydaları hakkında maddeler halinde bilgi vermeye çalıştık. Düzenli kullanımda oldukça başarılı sonuçlar veren aynısefa kremi sayesinde cilt sorunlarından kurtulabilir, bazı cilt hastalıklarına karşı bir alternatif olarak tercih edebilirsiniz.

Aynısefa Kremi Nasıl Kullanılır?

Aynısefa kremi doğal ve bitkisel yapısıyla kullanıcısına sorun yaşatmayan ve yan etkisi yok denecek kadar az olan bir kremdir. Fakat bir ürün ne kadar doğal olursa olsun siz mutlaka kullanmadan önce, bileğinizin iç kısmında küçük bir alana sürerek, cildinizin vereceği tepkiyi gözlemelisiniz. Çünkü bazı bitkiler alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir.

Aynısefa kremi zengin içeriği sayesinde bir çok cilt rahatsızlığına iyi gelir fakat özellikle mantar ve egzama gibi durumlarda kullanıldığında, ilgili bölgenin üstü kesinlikle kapatılmamalıdır. Günlük kullanıma uygun olan krem, günde 2 defa sürülmesi yeterli olacaktır. Temizlenmiş cildinize sorunlu bölgeye az miktarda kremi masaj yaparak uygulamalısınız.

Aynısefa Kremi Nasıl Yapılır?

Aynısefa kremi bir çok güvenilir firma tarafından üretildiği için internet sitesinden yada eczanelerden alabilirsiniz. Fakat aynısefa kremini evde rahatlıkla kendinizde hazırlayabilirsiniz. Aynısefa kremi hazırlamak için ihtiyacınız olan ürünler;

 • 1 çay kaşığı lavanta yağı,
 • 1 çay kaşığı kekik yağı,
 • 100 gram lanolin,
 • 20 gram aynısefa çiçeği,
 • 250 gram vazelin yada tereyağı.

Aynısefa kremini evde hazırlamak için, öncelikle tereyağını benmari eriterek içerisine aynısefa çiçeklerini ekleyin ve kısık ateşte 5 dakika kaynatın. Daha sonra bu karışımı ağzı kapalı bir şekilde 24 saat boyunca dinlendirin. Ertesi gün karışımı hafif ısıtarak temiz bir tülbent yardımıyla süzün. İçerisine lanolin ilave edip karıştırın. Son olarak lavanta ve kekik yağını da ilave ederek homojen bir karışım elde edene dek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz aynısefa kremini buzdolabında 6 ay kadar saklayabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Cilde Faydaları

 • Aynısefa kremi sivilce ve akne sorunlarına karşı etkilidir.
 • Yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.
 • Cildi dış faktörlere karşı korur.
 • Aynısefa kremi cildi besler, onarır, cilt hücrelerini yeniler.
 • Kuru ve hassas ciltler için ideal bir nemlenme sağlar.
 • İyi bir makyaj temizleyicidir.
 • Aynısefa kremi kırışıklıkların görünümünü hafifletir ve yeni kırışık oluşumunu engeller.
 • Güneş lekeleri ve cilt lekeleri üzerinde etkilidir.
 • Cildinizdeki açılmış olan gözenekleri küçültür ve sıkılaştırır.
 • Aynısefa kremi cildinizde meydana gelen kızarıklığı giderir.

 

Aynısefa Kremi Faydaları

Aynısefa Kremi Hakkında Bütün Sorular

Aynısefa kremi hakkında genel bilgi verdikten sonra karşımıza sıklıkla çıkan soruları tek tek sıralamak istiyoruz. Sizlerde aklınıza takılanları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Nerede Satılır?

Aynısefa kremi eczane, aktar ve internet sitelerinde satılmaktadır.

Aynısefa Kremi Yüze Sürülür mü?

Aynısefa kremi tüm vücuda gönül rahatlığıyla uygulanabilmektedir. Yüzünüze de nemlendirme ve cilt bakımı amacıyla günde 2-3 kez sürebilir, cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Yüzde Tüylenme Yapar mı?

Aynısefa kremi cilt hücrelerini onaran ve cildi besleyen özelliğe sahiptir. Bu sebeple bazı kişilerde, uygulanan bölgede kıl köklerinin beslenmesiyle tüylenme yapabilmektedir. Fakat aynısefa kremi kullanıcı yorumları dikkate alındığında bu olasılık oldukça düşüktür.

Aynısefa Kremi Yüze Nasıl Uygulanır?

Aynısefa kremi geniş cilt yüzeyinde düzenli olarak kullanıldığında, cilt sorunlarını giderici özelliği bulunmaktadır. Tüm vücut dahil yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Aynısefa kremini el kremi, ayak bakım kremi, vücut kremi, yüz kremi ve nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz.

Aynısefa kremi yüze nasıl uygulanır? sorusuna gelince, yüzünüzde var olan sorunları gidermek için bu kremi tercih ettiyseniz, günde 2 yada 3 kez sorunlu bölgeye az miktarda aynısefa kremi uygulayabilirsiniz.

Aynısefa Kremi Çatlaklara İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi iyi bir nemlendirici olması sebebiyle, çatlak oluşumunu engellemektedir. Aynı zamanda cilt kuruluğunu da gideren aynısefa kremi var olan çatlakların ve doğum çatlaklarının görünümünü hafiflettiği bilinmektedir.

Aynısefa Kremi Mantara İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi ayak mantarı, vajinal mantar, tırnak mantarı gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Aynısefa Kremi Güneş Yanığına İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi küçük yanıklarda, güneş yanıklarında cildi besler ve yumuşatır, ciltte oluşan gerginliği giderir, güneş yanığının acısını hafifletir. Aynısefa kremi güneşten korur mu? sorusuyla sıklıkla karşılaşmaktayız. Aynısefa kremi güneş koruyucu değildir.

Aynısefa Kremi Gözaltına Sürülür mü?

Göz altındaki deri ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple gözaltına uygulayacağınız her kremi mutlaka kullanmadan önce az miktarda sürüp denemelisiniz.

Aynısefa Kremi Genital Bölge Sürülür mü?

Aynısefa kremi genital bölgeye sıklıkla mantar ve kaşıntı sorunlarında kullanımı tercih edilmesine karşın dikkatli olmak gereklidir. Başka bir sağlık sorunu varsa etkisi olmayabilir.

Aynısefa Kremi Sivilce Geçirir mi?

Aynısefa kremi iltihap giderici, cilt hücrelerini yenileyici özelliği ile sivilce ve akne sorunlarının tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.

Aynısefa Kremi Basura İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi hemoroid sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilmektedir. Fakat doktora bilgi vermeden kullanmayı tercih etmemelisiniz.

Aynısefa Kremi Ne İşe Yarar?

Aynısefa Kremi Bebeklerde Kullanımı

Aynısefa kremi bebek ve çocuklarda pişik ve isilik tedavisi için kullanılır. Bu krem ciltte oluşan kızarıklık, tahriş sorunlarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Aynısefa Kremi Hamilelikte Kullanılır mı?

Aynısefa kreminin gebelik döneminde kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Aynısefa Kremi Varise İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi varis  görünümünü azaltır ve ağrıları hafifletir. Varis tedavisine yardımcı olan bir kremdir.

Aynısefa Kremi Çillere İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi çillerin görünümünü hafifletir. Aynı zamanda bu krem bir çok cilt lekesini gidermede gayet başarılıdır.

Aynısefa Kremi Vitiligo

Vitiligo rahatsızlığı olanlar bazı doğal ürünler deneyerek bu hastalığın seyrini yavaşlattığı ve ciltte beyaz renkte oluşan yamaların görünümünün hafiflediğini söylemişlerdir. Vitiligo tedavisinde aynısefa kremini gündüz sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürmeli ve güneş ışınlarına kesinlikle maruz kalmamalısınız.

Aynısefa Kremi Lekelere İyi Gelir mi?

Aynısefa kremi cilt lekeleri, sivilce izleri, güneş lekeleri üzerinde oldukça etkili bir kremdir. Sorunlu bölgeye düzenli olarak uygulandığında cilt hücrelerini yeniler ve onarır, lekelerin görünümünü hafifleterek, cildi beyazlatır.

Aynısefa Kremi Çeşitleri Markaları

Macitefendi aynısefa kremi

Soft time aynısefa kremi

Farmasi aynısefa kremi

İlvana aynısefa kremi

Huncalife aynısefa kremi

Arifoğlu aynısefa kremi

Aynısefa Kremi Fiyatı

Aynısefa kremi fiyatı markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. İnternet sitelerinde 12tl ile 50tl arasında fiyatı değişiklik göstermektedir. Satın alacağınız aynısefa kreminin kalitesi oldukça önemlidir.

Aynısefa Kremi Kullananlar

 • Kan temizleyici olarak bilinen, pek çok şeye iyi geldiği gibi varisleri de ortadan kaldırdığı söylenen bitki.
 • Tesadüfen birinden duyduğum krem. Palmoplanter pustulasis diye bir deri probleminden muzdaribim, bunun sebebi yok geçmiyor da maalesef, genelde el ve ayak tabanında çıkıyor bulaşıcı değil ama deri kuruyor ve sürekli soyuluyor. Yazın bir dert kışın ayrı bir dert neyse işte bugün rossman markette buldum Almanya’da bunu kullanıyormuş meğer bakalım şimdilik deriyi rahatlattı umarım iyi gelir.
 • Antibakteriyel özellikleri, cilt direncini artırması ve enfeksiyonlara karşı cildi koruması nedeniyle doğal bebek ürünlerinde de kullanılır.
 • 2 hafta kullanımda ayak mantarını geçirdiğini söyleyenler var. Mantarı olanlar deneyebilir bence. Hatta kaşıntılı cilt hastalıklarında da kaşıntıyı geçiriyor(pityriasis rosea=gül hastalığında denedik, tamamen geçirmedi ama etkisi azımsanmayacak derecede).
 • Ciltte leke bırakıyor bu yüzden gece sürün. Çiçekli bitkisini bulup kaynattığınızda el ve ayaklardaki yaraları iyileştirici özelliği de vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu