Kremler

Hametol Krem Ne İşe Yarar? Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Hametol Krem Ne İşe Yarar? Hametol Krem Nasıl Kullanılır?  Hametol krem, başta cilt tonu eşitsizlikleri ve cilt lekeleri için kullanılabilecek harika ürünlerden biridir. Zamanla cilt renginde eşitsizlikler meydana gelebilir. Bu durum genelde yaş almaya bağlı olarak ortaya çıksa da, çevresel faktörler de cilt rengi eşitsizliklerine neden olan durumlar arasındadır. Özellikle hormonların değiştiği süreçlerde cilt renginde ve cilt üzerinde farklı sorunlar meydana gelebilir.

Bu durum bayanlarda daha çok hamileliğe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Elbette sadece hamilelik değil, kullanılan kozmetik ürünler de, cilde büyük zarar veren etmenlerdendir. Cildin yenilenmesi ve eski sağlığına kavuşması için Hametol cilt bakım kremi kullanımı yapabilirsiniz. Krem hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın tamamında bulabilirsiniz.

Hametol Krem Ne İşe Yarar? Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Hametol Krem Nedir?

Adeta cilt sorunları üzerinde mucizevi bir etkiye sahip olan hametol krem, Abdi İbrahim markasına aittir. Kremin içeriğinde hiçbir kimyasal kullanımı yapılmamıştır. Hametol kremi özel kılan bu durum ise, pek çok kişi tarafından kremin merak edilmesine ve gündemde kalmasına etmen olmuştur. Krem içerisinde diğer kremlerde bulunan; parfüm, alkol, civa, paraben, ve koruyucu madde yoktur. Cildi tahriş etmediğinden dolayı da, en hassas cilt yapısına sahip olan kimseler bile rahatlıkla kremi kullanabilir.

Sadece yüz bölgesinde değil, diğer tüm vücut üzerinde de kullanıma uygundur. Cildi dış etmenlere karşı koruyan hametol krem kullanım avantajlarının yanında kullanım kolaylıkları da sunar. Hametol kremin amacı cildi nemlendirmektir. Sonbaharda ve kış aylarında daha çok kullanıma ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Hametol krem çeşitleri nedir? diye soracak olursanız piyasada üç farklı çeşitte kullanıma sunulmuştur. Bunlar ise;

 • Cilt bakım kremi,
 • Hametol onarıcı bakım kremi,
 • Hametol bebek pişik kremi,

Bu üç çeşit kremden kendi ihtiyacınıza yönelik kremi kullanmanız  önerilir.

Hametol Krem Ne İşe Yarar?

Hametol kremin faydaları, oldukça fazladır. Tüm cilt tipine uygun olan bu kremi özellikle kış mevsiminde çantanızdan ayırmamanız tavsiye edilir. İşte kremin faydaları;

 • Cildin soğuktan korunmasını sağlar.
 • Cilt üzerinde güneş lekesi gibi etmenleri düzenler.
 • Cilt tonunu eşitler.
 • Nemsiz cilde gerekli nem desteğini sağlar.
 • Cildin derin katmanlarına inerek, hücreleri uyarır ve cildin daha sağlıklı görünmesine fayda sağlar.
 • Epilasyon ve ağda sonrası ciltte oluşan tahrişi yatıştırır.
 • Rüzgara karşı cildi korur.
 • Cildin elastikiyet yetisini artırır ve bu sayede cilt daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Cilt üzerinde meydana gelen kızarıklık ve morlukları düzeltir.

 

Hametol Cilt Bakım Kremi 

Hametol Cilt Bakım Kremi 
Hametol Cilt Bakım Kremi

Hametol cilt bakım kremi ile cildinizin günlük nem ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan bu krem ile nemsiz ciltler gerekli nemi alır. Bunun yanında cildin elastikiyet yeteneğini de artırır. Yani günlük kullanım ile cilt üzerinde oluşacak kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. Bunun yanında cildin daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesine de yardımcı olur. Her cilt temizliği sonrası rahatlıkla kullanabileceğiniz nadir kremlerden bir tanesidir. Gün içinde cildinizin ihtiyacına göre kullanım yapabilirsiniz.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi 

Hametol onarıcı krem ile yıpranan ve yorulan cildinizi tekrar canlandırabilirsiniz. Hametol onarıcı kremin faydaları ise; cilt yüzeyinde oluşmuş her türlü zedelenme, tahriş, kızarıklık ve ezilmeler için kullanılır. Cildin sağlıklı olmasına ve hücrelerin onarılmasına yardım eder. Epilasyon ve ağda sonrası kullanıma uygun bir kremdir.

Hametol Bebek Pişik Kremi

Hametol Bebek Pişik Kremi
Hametol Bebek Pişik Kremi

Hametol pişik kremi yeni doğan bebekler dahil tüm hassas tene sahip olan kimseler için uygundur. İçeriğindeki doğal ürünler sayesinde bebeğin tenine asla zarar vermez ve pişik oluşumunun önüne geçer. Eğer mevcutta bir pişik söz konusu ise burada da hametol pişik kremi kullanılması tavsiye edilir.

 

Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Hametol kremin her bir çeşidi farklı cilt sorunları için kullanılır. Burada hangi kremi kullanacağınız önemlidir.

Hametol onarıcı kremin kullanımı; daha çok cilt sağlığı ve güzelliği için kullanılır. Temiz cilt üzerine bir miktar hametol krem sürülür. Eğer ciltte yara ve tahriş gibi durumlar mevcutsa, günde iki veya üç kez kullanıma uygundur. Ağda ve epilasyon sonunda kullanılacaksa, tahriş olan bölgeye bir nohut tanesi kadar sürmek yeterli olur.

Hametol cilt bakım kreminin kullanımı; bu krem daha çok cilt nemlendirme, hücre yenileme ve cilt bakımı için kullanılır. Burada günlük nemlendirici kullanır gibi kullanabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce ve sabah güne başlarken kullanımını yapabilirsiniz.

Hametol pişik kreminin kullanımı; bebeklerin tahriş olan bölgeleri, ılık su ile yıkanır. Yıkanan bölge kurutulur ve bir miktar hametol pişik kremi sürülür. Akabinde temiz bebek bezi takılır. Eğer pişik önleyici olarak kullanmak istiyorsanız her bez değişimi sonrası kullanabilirsiniz.

Hametol Krem Kullananlar

Hametol krem kullananlar sonuçtan memnun kalmıştır. Bu bağlamda siz de kullanıcı yorumlarını okuyarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Ben bebeğim için kullanıyorum. Harika bir krem asla pişik olmuyor.
 • Gün içinde ellerimde sık sık kurumalar ve çatlamalar meydana geliyordu, ben de bakım hametol bakım kremini çantamdan ayırmıyorum.
 • Hametol kremi daha çok kaşlarımı altıktan ve koltuk altımı aldıktan sonra kullanıyorum. Acıyı ve yanmayı geçiriyor ve o bölgeleri pamuk gibi yapıyor.
 • Cilt rengimi eşitlemek için kullandım ama pek faydasını göremedim. Bilmiyorum devam etmeli miyim?
 • Benim çantamdan ayırmadığım kremlerden biri çok severek kullanıyorum.
 • Daha çok cilt lekelerim için kullanıyorum. Azaltıyor ayrıca dış etmenlerin verdiği tahribatı da geçiriyor.

 

Hametol  Kremin Zararları

Hametol kremin yan etkileri yoktur. İçeriği doğal olduğu için bebeklerde bile rahatlıkla kullanılabilir. Yine de, krem kullanımı yaparken göze ve ağza temas etmemesine özen göstermeniz tavsiye edilir.

Eğer cildinizde kremi kullandıktan sonra beklenmedik bir sorun olursa, hemen bölgeyi bol su ile yıkayıp doktorunuza baş vurmanız önerilir. Hamile ve emziren anneler, kremi doktor gözetiminde kullanabilir.

Hametol Krem Tüylenme Yapar mı?

Bu kremi yüz de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Tüylenme söz konusu değildir.

Hametol Krem Nerede Satılır?

Hametol kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Ve yine online satış mağazalarından da temin edebilirsiniz.

Hametol Krem Ne Kadar? 2022 Fiyatı

Hametol krem fiyatı, 2022 yılı Haziran ayında eczanelerde  Hametol Cilt Bakım Kremi ve Hametol Onarıcı Bakım Kremi 39,00 TL dir. Hametol Baby Pişik Kremi ise 45,00 TL den satılmaktadır.

Kremi satın almadan önce cildinizin ihtiyaçlarını göz önüne almalı ve bu yönde krem tercihinde bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu