Kremler

Oksizinc Losyon

Oksizinc Losyon

Oksizinc losyon, güneş yanıkları, böcek sokmaları ve pişik gibi ciltte hassasiyet oluşturan durumlarda, kullanıcısını memnun bırakan ve daha bir çok kullanım alnına sahip bir losyondur. Çinko oksit içermesi sebebiyle, ciltte tahriş oluşumunu önler ve cildi iyileştirmek adına koruyucu bir kalkan görevi üstlenir.

Oksizinc losyon, ciltteki bakteri ve mikropları yok etmesinin yanı sıra, bakterilerin üremesini de engellemektedir. Oksizinc losyon ve oksizinc pomad olarak eczanelerde satılmakta olan bu ürün, mutlaka bilinçli kullanılmalıdır.

Oksizinc Losyon
Oksizinc Losyon

Oksizinc Losyon Nedir? 

Etken maddesi çinko oksit olan oksizinc losyon, bir çok deri hastalıklarının tedavisinde doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Oksizinc %20 çinko oksit losyon 100 ml.  kutu içerisinde kullanıma sunulmaktadır. Cilt bakımında günlük kullanıma uygun olan losyon, ciltteki enfeksiyonu ve mikrobu öldüren, bakterilerin üreyip yayılmasını engelleyen preparattır.

 

İçeriğinde çinko oksit olması sebebiyle oksizinc, sivilce, su çiçeği, güneş yanıkları, pişik ve daha bir çok deri hastalığının tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Oksizinc pomad neye yarar? Oksizinc losyon ne için kullanılır? tüm soruların cevabı yazımızın devamında…

Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar?

Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar?
Oksizinc Losyon Ne İşe Yarar?
  • Oksizinc losyon pişik ve isilik tedavisinde,
  • Oksizinc losyon sivilce ve akne sorunlarında,
  • Oksizinc yanık ve güneş yanıklarında,
  • Böcek sokması ve ısırması
  • Yatak yaralarının tedavisinde,
  • El, yüz ve meme ucu çatlaklarının tedavisinde,
  • Küçük yaraların nemli ve temiz kalmasında, daha bir çok deri rahatsızlıklarında tedaviye destek olarak kullanılır. Özellikle küçük çocukların geçirdiği su çiçeği hastalığında cilt yüzeyine uygulanmak üzere hekimler tarafından reçete edilen oksizic losyonun faydalarını maddeler halinde sıraladık. Mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmalı ve prospektüs bilgilerini okumalısınız.

Oksizinc Losyon Nasıl Kullanılır?

Oksizinc losyon kullanmadan önce uygulanacak bölgeyi temizleyip kurutunuz. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürüp, hafif masaj yaparak yediriniz. Oksizinc losyon günde 2 yada 3 kez kullanıma uygundur. Losyonu uyguladığınız bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız.

Özellikle çocuklarda pişik tedavisinde bebek bezi bölgesinde kullanıyorsanız, dar bezler kullanmaktan kaçınınız. Tedavi süresince bebek bezini sık sık değiştirmelisiniz. İleri derecede yanık tedavisinde ve derin cilt yaralarında açık yara üzerine sürmeyiniz.

Gebelik döneminde ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Oksizinc losyonu göz, ağız, burun çevresinde dikkatli kullanmalısınız. Ağız ve göz ile teması halinde bölgeyi bol su ile yıkamalısınız. Oksizinc losyon kullanmaya başladıktan sonra iki üç hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise hekiminize başvurmalısınız.

Oksizinc Losyon Kullananlar

Fotoğraf açıklaması yok.

  • Çok geç tanışmışım bu kremle. Kuzenimin cildi çok yağlıydı ve yıllardır sivilceleri bitmiyordu. Benimde yüzümde bir kaç tane çıkmıştı görünce sürdü beklettim, çıkması biraz zor oldu ama çok memnun kaldım. Cilt lekeleri içinde kullanıp memnun kalan tanıdığım var. Cildi yağdan arındırması çok iyi özellikle sabah benim gibi yağlanmış bir ciltle uyanıyorsanız. Gece sürüp yatıp sabah durulamayı düşünüyorum. Pazartesi ilk işim eczaneye koşup birkaç tane almak.
  • Temizlenmesi zor ve düzgün temizlenmediğinde de sivilce yapıyor bence. Ama cildimi ertesi sabah uyandığımda ışıltılı bulduğum iyi geldiğini hissettiğim için bittikçe alıp kullanmaya devam ederim. Çıkarmak için ne kullanabilirim pamuk maden suyu dışında önerisi olan var mı?
  • Yeni deri oluşumunu destekleyen ve cildi kurutan losyon ve merhem serisidir. Losyonu yetişkinler içindir.

 

Oksizinc Losyon Yan Etkileri

Bir çok ilaçta olduğu gibi oksizinc zararları ve bazı yan etkileri olan bir losyondur. Fakat bu etkiler, genellikle ilacın etken maddesine karşı alerjisi olan kişilerde ve doz aşımına bağlı olarak gelişmektedir. Nadiren görülen yan etkileri; karın ağrısı, nefes almada güçlük, ağız, yüz, dudak ve boğazda şişlik gibi etkiler görülmektedir.

Oksizinc Krem Yüze Sürülür mü?

Eğer sorunlu bölge yüzünüzde ise, oksizinc losyon yüze sürülebilir. Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar, sıklıkla sivilce sorunu yaşamakta, akne tedavisinde oksizinc losyon oldukça etkili olmaktadır.

Oksizinc Pomat Göz Çevresine Sürülür mü?

Oksizinc losyonu yüzünüze uygularken, özellikle göz ve ağız çevresinden uzak tutmalısınız.

Oksizinc Lekelere İyi Gelir mi?

Oksizinc losyon aktif maddesi çinko oksit sayesinde, cildi yeniler ve onarır, sivilceleri kurutur, hücreleri yeniler, cilt tonunu eşitler ve güneş lekelerini yok eder.

Oksizinc Losyon Bebeklerde Kullanılır mı?

Oksizinc losyon bebeklerde pişik ve isilik gibi sorunların tedavisinde etkilidir.

Oksizinc Yüze Nasıl Kullanılır?

Eğer sivilce sorunu yaşıyorsanız sabah ve akşam olmak üzere sivilcelerin üzerine az miktarda sürebilirsiniz. Ya da oksizinc yüz maskesi olarak kullanıp taze ve pırıl pırıl bir cilde kavuşabilirsiniz.

Oksizinc Losyon Hamileler Kullanabilir mi?

Gebelik döneminde doktor tavsiyesi dışında oksizinc losyon kullanımı uygun değildir.

Oksizinc Losyon Fiyatı 2022

Oksizinc losyon doktor tarafından reçete edilebilmekte ve devlet tarafından ödenmektedir. Eczanelerde ve kozmetik ürün satan firmalarda, ayrıca internet sitelerinde satışa sunulmaktadır. Fiyatı ise, 2022 Temmuz ayında 25 tl civarındadır.

Oksizinc losyon kesinlikle doktor tavsiyesi ile bilinçli şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. Prospektüs bilgilerini okumadan bu ilacı kullanmamalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu