Güzellik Sırları

Manyetik Kirpik Nedir?

Kirpikler gerekli bakımları yapılmadığında ya da genetik olarak zamanla dökülüp azalabilir. Bu durumda da kişilerin gözlerinde istenmeyen kötü bir görsellik meydana gelir. Manyetik kirpik, bir diğer adıyla mıknatıslı kirpik kadınların gözlerini daha canlı ve daha dolgun göstermek için kullanılan hazır kirpiklerdendir.

Eğer hastalık ve diğer etmenlere bağlı olarak kirpiklerinize dökülmeler, seyrelmeler meydana geliyorsa siz de manyetik kirpik nedir? Manyetik kirpik nasıl kullanılır? Manyetik kirpik zararı var mı? gibi soruları yazımızda bulabilirsiniz. Böylece daha bilinçli bir şekilde manyetik (mıknatıslı) kirpikleri kullanabilirsiniz.

Manyetik Kirpik Nedir?

Manyetik kirpik, ülkemizde henüz yeni yeni satışa sunulsa da, kadınlar bu kirpikleri sosyal medya üzerinden ve web sayfalarından araştırarak sipariş verebilmektedir. Bakımlı ve her daim güzel görünmek isteyen bayanlar için üretilen mıknatıslı takma kirpikler adeta bayanların imdadına koşmayı başarmıştır.

Manyetik kirpik; her iki ucunda da mıknatıs olan hazır kirpiklerdir. İstenilen renklerde ve tonlarda mevcuttur. Böylece saç ve ten rengine uygun kirpik bulmak ta oldukça kolaydır. Yine bu ipekli ve uzun görünümleri ile de hem özel günlerde hem de günlük hayatta oldukça fazla tercih edilir.

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

 • Manyetik kirpiklerin kutusunda 4 adet kirpik bulunur,
 • Önce birini göz kapağının altına yerleştirmeniz ve diğerini üzerine yerleştirmeniz gerekir.
 • Diğer parçaları da aynı şekilde yerleştirmeniz gereklidir.
 • Burada önemli olan her kirpik parçasını dikkatli ve özenli yerleştirmeniz de fayda vardır. Çünkü bu kirpiklerin ayarı yapmak ve sabitlemek sanıldığı kadar kolay değildir.
 • Manyetik kirpikleri daha kolay takabilmek için göz kapağının altına beyaz bir kağıt ya da peçete yerleştirilebilir. Böylece takarken, zorlanma yaşanmamış olur.

Manyetik Kirpik Nasıl Çıkarılır?

 • Manyetik kirpikleri çıkarmak takmaktan daha kolaydır.
 • Öncelikle üst göz kapağında olan kirpiği iki parmak ucunuzla hafifçe çekerek çıkarmalısınız.
 • Alt göz kapağında olan kirpik ise zaten düşecektir.
 • Çıkardığınız kirpiklerin temiz ve steril olduğundan emin olarak kutusuna yerleştirmeniz gerekir.
 • Eğer kirpiklerin üzerinden sonradan yapılmış maskara varsa bu hafifçe temizlenmeli ve temiz bir şekilde muhafaza edilmelidir.

Manyetik Kirpik Nasıl Temizlenir?

Kullanmış olduğunuz mıknatıslı kirpikleri çıkarırken oldukça özenli davranmalısınız. Çünkü manyetik kirpikler diğer kirpikler gibi tek kullanımlık değildir. Bu sebeple takma kirpikleri itinalı bir şekilde çıkarmak kirpiğin zarar görmesini ve şeklinin bozulmasını engelleyecektir. Kirpiklerinizi çıkardıktan sonra mutlaka temizlemeli ve saklama kutusunda hijyenik bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Takma kirpikleri bir çok temizleme yöntemi vardır. Fakat en sağlıklı olanı hassas bir şekilde manyetik alana zarar vermeden, su ile yapılan temizliktir. Alkol ile temizlenen kirpikler deforme olmaktadır. Bu anlamda satın almış olduğunuz kirpiklerin saklama ve temizleme prosedürlerine uymak, kirpiğin daha uzun kullanıma sahip olmasını sağlar.

 

Manyetik Kirpiklerin Avantajı Nedir?

Büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan ve doğal bir görünüm sunan bu kirpikleri ilk etapta takmakta zorluk çekenler olmuştur. Fakat sürekli kullanıldığında daha pratik bir şekilde kullanılabilen bu kirpikler diğer yapışkan ve tek tek yapıştırılan kirpiklere oranla daha kolay kullanıma ve daha doğal bir görünüme sahiptir. Diğer yapışkanlı kirpiklerde yapışkan belli olduğu için doğal bir görünüm sunmaz. Yine manyetik kirpikler günün her saatinde ve günlük kullanıma uygun olduğu için diğerlerine göre daha avantajlıdır.

Manyetik Kirpiklerin Zararı Var Mı?

Manyetik (mıknatıslı) kirpiklerin zararları ise;

 • Kirpikleri döker,
 • Manyetik alanlar göze alerji yaparak gözü ve göz kapaklarını yorabilir.
 • Sürekli takmaya bağlı olarak gözde mikropların oluşmasına neden olabilir.

Manyetik Kirpik Kullananlar

Manyetik kirpik ülkemize henüz yeni yeni girmesine rağmen seyrek kirpiklerden şikayetçi olan kimseler tarafından hemen kullanıma başlanmıştır. Manyetik kirpik kullananlar ise kirpikler hakkında şu şekilde yorumlarda bulunmuşlardır.

 • Bazı sağlık sorunlarım nedeni ile kirpiklerimde ve kaşlarım da dökülmeler meydana geliyordu. Kaşlarımı kaş kalemi ile düzeltiyordum ama kirpiklerim benim için büyük bir problem teşkil ediyordu, yurt dışından manyetik kirpik siparişi verdim. Kendim takamadım bir güzellik merkezinden yardım aldım ve tekniklerini öğrendim. Şimdi özel günlerde sıkça kullanıyorum.
 • Manyetik kirpikler tıpkı doğal gibi bir görünüme sahip, o yönünü seviyorum ama kirpikleri takmayı bir türlü beceremiyorum. Hem yamuk takılıyor.
 • Mıknatıslı kirpiler sayesinde resmen yeniden doğdum, görünmeyen kirpiklerim artık daha dolgun ve daha canlı bir görünüme kavuştu.
 • Ben kendi düğünümde yapışkan kirpikler ile manyetik kirpikler arasında kaldım, düğünden önce manyetik kirpikleri ve yapışkan kirpikleri karşılaştırdım. Manyetik yani mıknatıslı kirpikler daha uzun süre dayandı. Bu nedenle düğünümde manyetik kirpik kullandım.
 • Manyetik kirpik gratis mağazasından aldım. Oldukça kaliteli biraz takması zor ama alışacağım.
 • Mıknatıslık kirpik yorumları hakkında bilgi sahibi olup hemen kirpik siparişi verdim. Anlatıldığı kadar değil ama yine de diğer takma kirpiklere nazaran daha pratik ve daha uzun süre düşmeden duruyor.

 

Mıknatıslı Kirpik Fiyatları

Mıknatıslı kirpik fiyatları, her online mağazada değişiklik gösteriyor. Bu fiyatlar ise 5 tl den başlayıp 30 lt ye kadar artabiliyor. Burada önemli olan kaliteli markaların kirpiklerini satın almak olacaktır. Aksi halde kirpikler göz kapaklarında sabit durmaz ve  kendi kirpiklerinizi dökebilir. Yine kullanımı kolay kirpikleri sipariş etmek daha avantajlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu