Cilt Bakımı Güzellik Kadına Dair Herşey

Evde Kaş Nasıl Alınır? Kaş Alma Teknikleri

28.06.2020
0
388
Evde Kaş Nasıl Alınır? Kaş Alma Teknikleri

Evde kaş nasıl alınır? Evde kaş alma daha ekonomik olacağı gibi hem de zamandan tasarruf etmenizde de fayda sağlayacaktır. Kaş almak sanıldığı kadar zor değildir. Burada yapmanız gereken ilk nokta, kaşlarınızın yapısını bilmeniz olacaktır. Bunun dışından kendiniz için bir kaş taslağı hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hem kusursuz hem de istediğiniz formada kaşlarınızı alabilirsiniz.

Son birkaç yıldır olduğu gibi bu yılda da kalın ve hacimli kaşlar trenddir. Bu nedenle kaşlarınızı almak ve şekil vermek hiç zor olmayacaktır. Kaşlarınız da sadece dağınık görünen bölgeleri toplamanız yeterli olacaktır. Evde kaş alma teknikleri ise oldukça fazladır. Bu teknikler sayesinde kolay ve rahat bir şekilde kaşlarınızı alıp, şekillendirebilirsiniz.

Evde Kaş Nasıl Alınır? Kaş Alma Teknikleri

Evde ağda, ip veya cımbız ile kaşlarınızı alabilirsiniz. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o şekilde kaş alma işlemi yapabilirsiniz. Ancak daha önce ağda ile kaş almayan kişilerin ağda ile kaş alması biraz sakıncalı olabilir. En güvenilir, en doğru kaş şekillendirme tekniği ise cımbızdır. Cımbız ile tek tek kaş alma işlemi yaparak, kaşlarınıza harika bir form kazandırmanız da mümkün olacaktır.

İple Kaş Şekillendirme Tekniği

İp ile kaş almak, daha çok tecrübe gerektiren bir durumdur. İlk etapta bol ışıklı bir mekan seçimi yapmanız gerekir. Bu sayede en küçük tüyleri bile kolayca görebilirsiniz. Kaş almak için tüylerin çıkış yönünü kendinize baz almanız gerekir. Kaşların çıkış yönünden yukarı doğru kaş tarağı ile taradıktan sonra, istediğiniz bir kaş formu için göz kalemi ile kaşlarınızın üzerine bir çizim yaptıktan sonra iple artık kaşlarınızı alabilirsiniz.

Eğer iple kaş alacaksanız, ipin ince bir dikiş ipi olmasına özen göstermeniz gerekir. İpin iki ucunu birbirine bağlayıp, makas şeklinde elinize dolamanız gerekir. Kaşlarınızı alırken, çok dikkatli olmanızda fayda vardır, çünkü ip arasına kaş deriniz sıkışabilir bu durumda da derinizi kesebilirsiniz.

Cımbız İle Kaş Alma Tekniği

Cımbızla kaş almak oldukça kolay bir yöntemdir. Ancak uzun sürebilir, eğer daha önce hiç kaş almamışsanız, cımbız ile kaş alma işlemi yapabilirsiniz. Önce kaşlarınızı hafifçe ıslatıp, kaş tarağı ile tüm kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Uzun olan kaşlarınızı keskin bir makas ile kesebilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız daha rahat görünecektir. Eğer kaşlarınızın üst kısmında çok fazla tüy yok ise sadece alt kısımları almanız yeterli olacaktır.

Cımbızla Kaş Almak Çoğaltır Mı?

Evde kaş almak isteyen kişiler daha çok cımbızı tercih etmektedir. Fakat cımbızla kaş almak çoğaltır mı? sorusu her zaman akıllara takılmaktadır. Esasen cımbız ile kaş almak kaşları çoğaltmaz. Burada kaşlar tek tek alındığı için cımbız en güvenli kaş alma tekniklerindendir. Dolayısı ile cımbız ile kaş alırken, kaşların zarar göreceğinden ya da çoğalacağından endişe etmemeniz gerekir.

Ağda İle Kaş Alma Teknikleri

Ağda ile kaş almak oldukça etkili bir işlemdir. Kesinlikle kaşların fazla olan kısımlarını bir makas yardımı ile kısaltmanız gerekir. Ağda olarak ise bant ağda kullanmanız tavsiye edilir. Ağdayı kaşlarınızı alacağınız bölgeye yapıştırıp, birden çekebilirsiniz.

Düz Kaş Alma Teknikleri

İnce kaşlar ve kavisli kaşar daha önceki yıllarda oldukça moda idi. Ancak günümüzde daha çok kalın ve düz kaşlar trend hale gelmiştir. Bu nedenle kaşlarınıza şekil vermenize ve incecik almanıza gerek yoktur. Eğer düz kaş alma teknikleri merak ediyorsanız yapacağınız işlem son derece kolay bir işlem olacaktır.

 • Önce kaşlarınızın tarayın, eski bir maskara fırçası kullanabilirsiniz.
 • Kaşlarınızın uzun olan bölgelerini bir makas ile dikkatlice kesin.
 • Bir göz kalemi ile kaşların alacağı formu çizin.
 • Kavis yapmadan ya da fazla inceltmeden kaşlarınızı tek tek alabilirsiniz.
 • Burada sadece altta ve üstte dağınık olan yerlerini toplamanız yeterli olacaktır.

Kalın Kaş Nasıl Alınır?

Kalın kaşlar kişileri daha karakteristik göstermektedir. Özellikle son dönemlerde pek çok ünlü isimde görmeye alışık olduğumuz düz kaşlar ve kalın kaşlar artık herkesin dikkatini çekmektedir. Dolayısı ile kalın kaş nasıl alınır? Sorusu merak konusu olmuştur.

 • Kalın kaş almak istiyorsanız öncelikle kaşlarınızı yukarıya doğru toplayın.
 • Daha sonra kaşlarınızın en alt kısmında olan dağınık kaşları toplayın.
 • Eğer kaşlarınız kalın değil ise bir kaş kalemi ile kaşlarınızın aralarına şekiller verebilirsiniz.
 • Bu sayede kaşlarınız düzgün ve kalın bir görünüme kavuşacaktır.

İlk Defa Kaş Nasıl Alınır?

Daha önce sadece kuaförde kaş aldırma işlemi yapmış ve evde  hiç kaş almamışsanız, kaşlarınıza biraz özen göstererek oldukça başarılı bir şekilde kaş alabilirsiniz. İlk defa kaş almak için;

 • Önce istediğiniz kaş modelini kendi kaşlarınıza bir beyaz kalem ile çizin.
 • Daha sonra kaşların orta ve baş kısımlarını yukarıya doğru çekip, makas ile kesin.
 • Kaşların boyları kısaldığı zaman ise en baştan başlayarak kaşlarınızın fazla olan kısımlarını bir cımbız yardımı ile alın.
 • İlk defa kaş alacak kişiler ağda yada ip kullanmamalıdır. Aksi halde istenmeyen şekilde kaşlarınızın şeklini bozabilir ya da tümünü alabilirsiniz.
 • Kaşların başından başlayarak sonuna doğru tek tek almanız yeterli olacaktır.

Kaş Ortası Nasıl Alınır?

Bu yıl kalın kaşlar moda olduğu için kaşlarınızın ortasını almanıza gerek yoktur. Ama her ne olursa olsun şekilli ve kavisli kaşları seviyorsanız o halde kaş ortası alma işlemi için birkaç küçük tüyoya ihtiyacınız olabilir. Önce kaşlarınızın bir taslağını çıkarmanız gerekir. Elinize bir cetvel alıp, kaşlarınızı burun hizasından çizmeye başlayın, kaşlarınızı kalem ile üç ayrı parçaya ayırın ve diğer kaşınıza da aynı işlemi yapın. Kaşlarınızın ortasını hiç almadan aynaya bakıp, düzgün olup olmadığınız kontrol edin. Daha sonra kaşlarınızın baş kısmından başlayarak ortasına doğru tek sıra halinde almaya başlayın. Kaşların orta kısmında ise iki sıra alıp, tekrar aynaya bakın. Yeterli ise kaşların diğer bölgelerini de alabilirsiniz.

Kaş Nasıl Kesilir?

Kaş alma işlemi yapmadan önce kaşlarınızı kesmeniz daha net sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kaşlarınızı kestiğinizde yorgun ve mutsuz yüz ifadesinden de kurtulabilirsiniz. Kaş nasıl kesilir? Sorusunun cevabına bakacak olursak;

 • Önce kaşlarınızı yukarı doğru tarayın,
 • Tarama esnasında kaşlarınızın ıslak olmasına dikkat etmeniz önerilir.
 • Alnınıza yapıştırdığınız kaşlarınızı yavaşça kesmeye başlayabilirsiniz.
 • Burada hizanın bozulmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Kaş kesme işlemi bu kadar kolaydır. Evde kendiniz de kaşlarınızı muntazam bir şekilde kesebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.