Güzellik Sırları

Jade (Yeşim Taşı) Roller Nedir?

Her insan sağlıklı, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak ister. Bunun için kullanılan pek çok ürün mevcuttur. Önemli olan doğru ürünü, doğru bir şekilde kullanmaktır. Jade Roller, canlı, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin kullanabileceği doğru bir üründür.

Bu ürün yeşim taşı mucizesinden oluşan masaj aletidir. Doğru bir kullanım sonucunda hem cilde hem de tüm vücuda harika etkiler yapar. Bu yazımızda; Jade Roller Nedir? Jade Roller Nasıl Kullanılır? gibi soruları sizler için araştırdık.

Jade Roller Nedir? Ne İşe Yarar?

Yeşim taşı doğal taş grubundadır ve çok eski çağlardan bu yana mücevherlerde, çeşitli eşya ve heykellerde sıklıkla kullanılır. Yeşim taşı çok eski zamanlarda kolay şekil almasından ve keskinliğinden dolayı savaş aleti olarak kullanılmıştır. Ancak geçen yıllarda insan sağlığına olan faydası açığa çıkmıştır ve artık güzellik alanında oldukça popüler hale gelmiştir.

Doğal taşlarla cilt masajı yapma akımıyla birlikte de, yeşim taşının popülerliği zirveye ulaşmıştır. Pek çok cilt bakım yöntemi var olsa da, son zamanların en ses getireni doğal taşlarla yüze masaj yapma uygulamasıdır. Bu uygulama için en ideal olan taşlardan biri de yeşim taşıdır. Jade Roller isimli ürün silindir bir şekle sahip olan ve yeşim taşından meydana gelen yüz masaj aletidir.

Bu alet, cilt için kullanılan serum ya da yağ gibi bakım ürünlerini yeşim taşı ile bir araya getirmekte ve yuvarlama hareketleriyle ortaya harika bir enerji çıkarmaktadır. Ortaya çıkan yeşim taşı cilt bakım ürünleri ve masaj üçlemesi sonucunda cilt dinamik, canlı ve pürüzsüz bir hal alır.

 

Jade (Yeşim Taşı) Roller Faydaları

En sık merak edilen konulardan birisi Jade Roller faydaları olmaktadır. Bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü üründe yeşim taşının doğadan gelen mucizesi ile masajın inanılmaz etkisi bir araya gelmiştir ve Jade Roller cilde birden fazla fayda sağlamaktadır.

Doğal taşların insan sağlığı üzerindeki etkileri yüzyıllardır bilinen bir gerçektir. Yeşim taşı da özellikle cilt alanında oldukça mucizevi bir taştır. Gelişen sektörle birlikte ortaya hem doğal hem de günümüz dünyasına hitap eden bir ürün çıkmıştır. Jade Roller isimli yeşim taşlı masaj aleti, sahip olduğu donanımıyla cilde çok fazla olumlu etki sağlamaktadır.

Jade Roller kullanmanın cilde faydası nedir? sorusuna verilecek cevaplardan biri esneklik olacaktır. Jade Roller kullanımıyla birlikte cildin esnekliği inanılmaz şekilde artar.

 • Bununla birlikte ince çizgilerin ve şişliklerin kaybolması da, hız kazanır ve ortaya çıkan görünüm kesinlikle fark yaratan cinstendir.
 • Jade Roller farklı cilt bakım yağları veya serumlarla birlikte kullanılabilen bir üründür. Bu nedenle cilt serumlarının etkisi ile daha berrak bir görünüme sahip olur. Serum için kekik yağı, zeytinyağı ve diğer bitkisel yağlardan faydalanılabilir.
 • Ürünün masaj yapma özelliği sayesinde kullanılan cilt bakım ürünleri cilde çok daha iyi geçer. Cilt bu ürünleri daha iyi emer ve istenen sonuçlara çok daha çabuk ulaşılır.
 • Yeşim taşının ve masaj işlevinin harika uyumu sonrasında kan dolaşımı hızlanır, gözlerin altındaki morluklar ve torbalar azalmaya başlar.
 • Tüm bunların yanı sıra çok daha sıkı gözenekler için de Jade Roller kullanmakta yarar vardır.
 • Doğal taşlar insan üzerinde oldukça olumlu bir enerji yayarlar, stres azaltırlar ve kişiyi rahatlatırlar. Stresin azalması ve kişinin rahatlaması başta cilt olmak üzere tüm vücuda iyi gelir.
 • Doğal taşın bu kadar olumlu etkisine bir de masaj işlevi eklenerek oluşturulmuş olan Jade Roller harika ciltlere sahip olmak isteyen herkes için mucizevi bir üründür.

Jade Roller Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Cilde bu kadar çok fayda sağlayan Jade Roller aslında tüm vücuda olumlu etki yapan bir üründür. Ancak kişiler Jade Roller hangi bölgelerde kullanılabilir? sorusunu tüm detaylarıyla merak ederler. Çünkü iyi sonuçlar elde etmek için sadece iyi ürüne sahip olmak yetmez. Aynı zamanda sahip olunan ürünü doğru bölgelerde ve doğru şekillerde kullanmak gerekir.

Jade Roller hangi bölgelerde kullanılabilir? sorusuna verilecek en net cevap aslında ürünün tüm yüzde kullanılabildiğidir.  Ancak daha iyi sonuçlar elde etmek için ürünün kullanıldığı alanları ayrı ayrı öğrenmek gerekir. Jade Roller aşağıdaki bölgelerde güven içinde kullanılabilir:

 • Çene ve yanaklar
 • Göz altları
 • Alın
 • Kaşlar
 • Göz çevresi

En çok kullanılan yüz çevrelerdir. Bu bölgelerde son derece etkilidir.

 

Çene ve Yanaklarda Kullanımı

Jade Roller çene ve yanaklar için oldukça ideal olan bir üründür. Ürün çenede kullanılırken ürünün küçük merdanesinden yararlanmak daha faydalı olur. Çene üzerinde ileri-geri hareketlerle masaj yapılarak kullanılabilir. Masaj yapılırken bu bölgede ürünü biraz bastırmakta fayda vardır. Çenede kullanıldıktan sonra merdanenin büyük ucu kullanılarak yanak kısmına geçilebilir.

Merdanenin büyük tarafı çeneye yerleştirilir ve kulağa doğru tüm yanak boyunca ilerlenerek ihtiyaç duyulan masaj işlemi uygulanır. Aynı işlem diğer yanak için de tekrar edilir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri yanakta aynı noktadayken yuvarlama işleminin 5-6 kez yapılmasıdır. Aynı noktada 5-6 defa yuvarlama işlemi yapılır ve sonrasında başka bir noktaya geçilerek yanak boyu bu şekilde ilerlenir. Çene ve yanaklar bir bütün halinde ve kolay bir şekilde masaj yapılabilen bölgelerdir.

Jade Roller Alın  Bölgesinde Kullanımı

Güzel ve bakımlı bir cilt denildiğinde akla ilk gelen önemli bölgelerden biri alın olur. Jade Roller alın bölgesinde de kolaylıkla kullanılabilir. Yanaklarda uygulama yapıldıktan sonra alına doğru ilerlenir. Büyük merdane ucuyla alnın ortasından yuvarlama hareketine başlanır ve kulağa doğru aynı harekete devam edilir. 5- 6 defa aynı yuvarlama hareketi tekrarlandıktan sonra alnın diğer tarafına geçilebilir.

Göz Çevresi ve Kaşlar

Cilt bakımı denildiğinde en dikkat edilen noktalardan biri göz çevresi ve kaşlar olur. Gözlerle kaşlar apayrı bir bütünlüktür ve bu bölgelerin oldukça canlı olması gerekir. Jade Roller göz altına ve göz çevresine oldukça fayda sağlayan bir üründür. Göz altları için ürünün küçük ucu kullanılır ve yuvarlama hareketi gözün buruna yakın olan yerinden başlanarak dışarı doğru yapılır.

Yuvarlama hareketi 10-15 kere tekrarlandıktan sonra diğer göz altına geçilebilir. Aynı işlem kaşlar için de uygulanır. Yine kaşın buruna yakın olan tarafından başlanır ve dışarı doğru hareket edilir. Jade Roller göz çevresindeki kırışıklıklar için de fayda sağlar. Küçük merdane tarafıyla ve orta şiddetli bir basınçla yapılan masaj ortaya mükemmel bir cilt çıkarır.

Jade Roller ’in küçük ucu gözün köşe kısmına konur ve yukarı aşağıya yuvarlama hareketleri yapılır. Bu bölgede yapılan hareketlerde biraz hızlı olmakta yarar vardır. Göz çevresi ve kaşlar alanında istenilen etkiye ulaşmak için tüm masajın doğru şekilde yapılması gerekir. Sonrasında ortaya çıkan cilt ışıl ışıl olacaktır.

Jade Roller uygulamasından olumlu sonuçlar elde etmek isteyenler ürünün satın alındığı yere ve ürünün orijinal olmasına çok dikkat etmelidirler. Çünkü üründe doğal taş kullanılmıştır ve sahte olan taşların maalesef cilt üzerinde olumlu hiçbir etkisi yoktur. Tam aksine sahte taşlardan yapılan ürünler ciltte sorunların oluşmasına neden olabilirler.

 

Sahte ürünler cildin zarar görmesine, tahriş olmasına veya ciltte farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olurlar. Bu nedenle orijinal, doğal ve sertifikalı olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca Jade Roller kendiliğinden yani yapısı gereği soğuk olan bir üründür ancak bu ürünü dileyen herkes buzdolabında da soğutabilir. Yüz güzelce yıkandıktan sonra harika bir masaja başlanabilir ve Jade Roller ‘in cilt üzerindeki mükemmel etkisine tanık olunabilir.

Jade Roller Kullananlar

 • Bebeksi bir cilt istiyordum ama cildime hiçbir şekilde estetik ve kimyasal uygulamak istemiyordum. Jade Roller kullananlar tavsiyesi ile kullanmaya başladım. Şuan için gayet başarılı bir ürün.
 • Göz çevremdeki kırışıklıklar inanılmaz derecede sinirlerimi bozuyordu, ürünü kullanmaya başladım, kırışıklıklarım azaldı.
 • Ben bacağımdaki damarlar için kullanıyorum, rahatlatıyor en azından günün yorgunluğunu atıyorum.
 • Jade Roller Türkiye satışları var mı? diye çok araştırdım şimdi sipariş verdim sabırsızlıkla bekliyorum.
 • Bir sitede Jade Roller satın al diye bir seçenek vardı ürünü araştırıp satın aldım harika bir ürün, inanılmaz.

Jade Roller Nerede Satılır?

Jade Roller satın almak isteyenler Jade Roller nerede satılır? gibi sorular sorabilir. Bu ürün daha çok web sitelerinde mevcuttur ve kozmetik ürünü satan büyük mağazalardan da satın alabilirsiniz.

 

Dermaroller Nedir?

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Burdock Root Krem Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu