Cilt BakımıCilt SorunlarıFaydalarıGüzellik SırlarıSaç Bakım ÜrünleriSaç BakımıSağlık

Eşek Sütü Sabunu Cilde Faydaları Nelerdir? 2022 Fiyatları

Eşek Sütü Sabunu Cilde Faydaları Nelerdir? 2022 Fiyatları

Anne sütünden sonra en şifalı besinlerden biri de eşek sütüdür. Eşek sütünün tarihi oldukça eskiye dayanır. Üstelik faydaları sadece vücut için değil, aynı zamanda da cilt için de oldukça fazladır. Eski dönemlere baktığımızda kadınlar güzelleşmek için ciltlerini eşek sütü ile yıkamakta idi. Son dönemlerde yine gün ışığına çıkan eşek sütü, kozmetik alanlarda kullanılmaktadır. Cilt kremlerinden makyaj malzemelerine kadar, pek çok alanda kullanılan eşek sütü, sabun formunda da raflarda yerini almıştır. Eşek sütü sabununun şifaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hatta bazı ünlü isimler, gençliklerinin formülü olarak eşek sütü sabununu göstermektedirler.

Eşek sütü sabunu içerisinde e vitamini, a, b1, b2 ve c vitaminlerini barındırmaktadır. Hal böyle olunca cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineraller nerede ise tek bir noktada toplanmıştır. Cilt lekelerinden cilt yaşlanmalarına karşı her alanda kullanılan bu sabun sayesinde harika bir ten yapısına kavuşabilirsiniz. İşte, Eşek sütü sabunu cilde faydaları nelerdir? Sorusunun detaylı yanıtı…

Eşek Sütü Sabunu Cilde Faydaları Nelerdir?

 

Eşek Sütünün Cilde Faydaları

 • Eşek sütü içerisinde magnezyum barındırır. Dolayısı ile cilt her zamankinden daha dinç ve daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Sabun içerdiği kalsiyumlar sayesinde, cildin daha parlak görünmesini ve zamanla oluşan matlığın ortadan kalkmasını sağlar.
 • Yaşlı görünümü tamamen ortadan kaldırır.
 • İçerdiği fosfor sayesinde cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasını sağlar.
 • Cilt sorunları ile savaşır. Özellikle siyah nokta ve akne gibi olumsuz durumları tamamen ortadan kaldırır.
 • Cilt üzerinde oluşan kahverengi lekeleri ve bölgesel kararmaları yok eder.
 • Geniş gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak, daha taze ve daha sağlıklı bir cilt görünümü kazandırır.
 • Deri altında biriken yağ tabakasını, temizler.
 • Düzenli kullanım sonucu, cildin tüm katmanlarını temizleyerek daha ferah bir cilt yapısına ulaşmanıza yardımcı olur.
 • Cildin nemlenmesini sağlar. Özellikle kuru ciltler için harika bir temizlik ürünüdür.
 • Eşek sütü sabunu, doğal peeling özelliğine sahiptir.
 • Sadece kozmetik alanında değil, bazı deri rahatsızlıklarının yayılmasını önlemek için de kullanılır. Öreğin; egzama, mantar ve sedef gibi cilt hastalıklarının diğer bölgelere yayılmasını önleyerek, ufalmalarını sağlar.
 • Eşek sütü sabunu sadece cilt üzerinde değil, saçlarda da kullanılır. Yani saçların daha dolgun, ipeksi ve daha parlak görünmesini sağlar.
 • Saç derisinin derinlemesine temizliğini yaparak, erken yağlanmaların önüne geçer.
 • Saç dökülmeleri ve bazı saç hastalıklarını tedavi eder.
 • Saçlara nem dengesi sağladığı için yıpranmış saçların onarılmasında büyük rol oynar.
 • Saç kırılmalarını önler ve saç uçlarının daha sağlıklı olmasını sağlar.
 • Boyalı saçlarda cila etkisi bırakarak, daha parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

 

Eşek Sütü Sabunu Cilde Nasıl Uygulanır?

Eşek sütü sabunu kullanmak isteyen kimselerin mutlaka eşek sütü sabunu cilde nasıl uygulanır? Sorusunun cevabını bilmeleri gerekir.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bu sabunu direk olarak cildinize uygulamak yerine öncelikle sabunu köpürtüp sadece köpüğünü uygulamanız gerekir.  Günde üç kez bu sabun ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Sabunun köpüğünü cildinize uygulayıp, yaklaşık beş dakika boyunca cilt üzerinde bekletmeniz gerekir. Sabun kuruduktan sonra tekrar bol su ile durulamanız yeterli olacaktır. Cildinizi yıkadıktan sonra günlük nemlendiricinizi sürmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Sabunu kullandıktan sonra metal ya da plastik koruyucular yerine ahşap bir sabunlukta kuru olarak saklamanız gerekir.

Eşek sütü sabununu cildinize değil, saçınıza uygulayacaksanız; sabunu iyice köpürtüp, saç derinizden başlayarak saç uçlarınıza kadar sürmeniz gerekir. Saçlarınızda ise 3 ila 5 dakika bekletip, durulayabilirsiniz.

Eşek Sütü Sabunu

 

En İyi Eşek Sütü Sabunu

Elbette her üründe olduğu gibi kozmetik alanda da en iyi markaları tercih etmek gerekir. Aksi halde cilde fayda vereceği yere zarar verecektir. Bu nedenle en iyi eşek sütü sabunu markası hakkında bilgi almakta fayda vardır. Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre en iyi eşek sütü sabunu için la diva markası gösterilmiştir. Bu sabun cilt üzerinde kullanılacağı için, kesinlikle kimyasal içermemelidir.  Alacağınız ürürünün markasına özen göstermenizde fayda vardır.

Keçi Sütü Sabunu Mu? Eşek Sütü Sabunu Mu?

Doğal ürünlere artan istek üzerine, kozmetik alanında da pek çok yeniliğe imza atılmıştır. Örneğin eşek sütü sabunu, keçi sütü sabunu ve tuz sabunu gibi cilde dost ürünler piyasaya sunulmuştur. Ama bu ürünleri kullanacak olan kişilerin bir takım soruları da mevcuttur. Örneğin eşek sütü sabunu mu? Keçi sütü sabunu mu? Kullanmalıyım gibi…

Eşek sütü sabunu her cilt tipine uygundur. Bu nedenle herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Fakat keçi sütü sabunu içerisinde bol miktarda doğal yağ barındırır. Bu nedenle daha çok gergin cilt yapısına ve kuru cilt yapısına sahip kişiler için uygundur. Cilt bakımına önem veren herkes keçi sütü sabunu faydaları ve eşek sütü sabununun faydalarından yararlanabilir.

Eşek Sütü Sabununun Zararları

Eşek sütü sabununun zararları, çok fazla yoktur. Ancak bazı vücut yapıları ve cilt yapıları için süt alerjik etkiler bırakabilir. Bu nedenle süte alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bunun dışında eşek sütü sabununun bilindik bir zararı yoktur. Kullanırken, saklama koşullarına ve aldığınız ürünün markasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Eşek Sütü Sabunu Kullananlar

Doğal ürünlerin mucizevi etkisinden faydalanmak isteyen kişiler, eşek sütü sabunu kullananlar hakkında yazımızdan  fikir sahibi olabilir.

Ben yerel bir televizyon kanalında sunuculuk yapıyorum. Cildime her ne kadar televizyon makyajı yapılsa da cilt lekelerim kameralar karşısında çok belli oluyor. Leke kremleri kullandım pek fazla etkisini göremedim. Bende eşek sütü sabunu kullanmaya karar verdim, hem ağır televizyon makyajını kolayca temizliyor hem de cilt lekelerine iyi geliyor.

Her zaman cildimde biriken yağ gözeneklerinden şikayetçi olmuşumdur. Kükürtlü sabun bir miktar iyi geldi ama bana daha güçlü etki bırakacak olan eşek sütü sabununu kullanmaya karar verdim. Mis gibi doğal ve cildimi taptaze tutuyor. Mat ve yorgun cildim şimdi ışıl ışıl parlıyor.

Saç derimde sürekli olarak acıma ve yanma hissi vardı. Cilt doktorum bana eşek sütü sabununu önerdi, gerçekten iyi geliyor. Bir de saçlarım daha güçlü…

Eşek sütü sabununu ergenliğe giren kızlarım için kullanıyorum. Doğal olduğu için cilt florasını da bozmuyor. Üstelik sivilce izleri de hiç kalmadı. Eğer ergenlik döneminde çocuklarınız varda kimyasal bakım ürünleri yerine doğal eşek sütü sabununu kullanabilirsiniz.

Erkek kardeşimin yanaklarında kocaman kocaman delikler ve gözenekler vardı. Ben ona eşek sütü sabunu aldım, kullanmaya başladı. Kullandıktan on beş gün içinde cilt gözenekleri bir hayli azaldı.

Fotoğraf çekinmeyi çok seviyorum ama her fotoğrafıma mutlaka filtre yapmak zorunda kalıyordum. Cilt lekelerim o kadar belli oluyor ki anlatamam. Bir güzellik merkezinin reklamında eşek sütü bakımı diye bir reklam gördüm, ben de hemen sabununu alıp kullanmaya başladım. Bu sabunu günde üç kez cildime uyguluyorum ve arkasından cildime papatya özü yağı sürüyorum. Cilt lekelerim kayboldu hatta cilt rengim bile açıldı.

Eşek Sütü Sabunu Fiyatı 2022

Eşek sütü sabunu fiyatı; markasına göre farklılık gösterebilir. En iyi markanın ürünün fiyatı ise 20-25 tl gibi rakamlara satışa sunulmaktadır.

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek sütü sabunu kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi eşek sütü sabunu nerede satılır? Sorusudur. Eşek sütü sabunu aktarlarda, büyük marketlerde ve internette satılmaktadır. Alacağınız ürünlerin kalitesine ve doğallığına dikkat etmeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu