Cilt BakımıCilt LekeleriCilt SorunlarıGüzellik Sırları

Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Lekeli ciltler için en iyi güneş kremleri…Yaz aylarında güneş ışınları daha dik ve keskin geldiği için cilt üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Özelikle cildin doğal yapısını bozarak, cilt lekelerine ve kararmalara neden olur. Gerek günlük yaşantınızda gerekse tatillerde cildinizi güneşten korumanız gerekir. Sadece güneşte değil güneşli olmayan günlerde de güneş kremleri kullanılması önerilir. Aksi halde ciltte kahverengi lekeler meydana gelecektir. Üstelik güneş ışınları sadece lekelere değil, aynı zamanda da cilt kırışıklıklarına ve cildin kolajen miktarının azalmasına da neden olur.

Tüm bu sebeplerden dolayı gün içinde cildinizi güneşten ve güneşin zararlı ışınlarından korumanız gerekir.  Güne başlamadan önce dışarıya çıkarken mutlaka güneş kremleri kullanılması gerekir. Ancak her güneş kremi güneşin zararlı ışınlarını engelleyemeyebilir. Bu nedenle sizler için en iyi leke karşıtı güneş kremleri hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de cildinize ve ihtiyaçlarınıza göre bu kremleri tercih edebilirsiniz.

Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Güneşin cildimiz ve kemiklerimiz için pek çok faydası vardır. Ancak direkt güneş ışınlarına maruz kalmak cildin yapısının bozulmasına neden olur. Özellikle güneşten gelen UVA ışınları  ciltte geri dönüşü zor olan yanık izlerine ve lekelenmelere neden olur. Lekeli ciltler için üretilmiş güneş koruyucu ürünler kullanarak, cildinizi güneşin UVA ve UVB ışınlarından korunmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizin daha parlak ve daha canlı görünmesini sağlamak amacı ile mutlaka iyi bir güneş kremi seçilmelidir.

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Elbette cilt sağlığını etkileyen durumlarda mutlaka doktor onayı almak gerekir. Özellikle konu cilt lekeleri olunca doktor tavsiyelerine uymak en dorusu olacaktır. Doktorların önerdiği en iyi güneş kremi ise daha çok cildi yenileyen, cilde zarar vermeyen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Bunlardan bir kaçı ise;

  • Sinoz leke karşıtı güneş kremi,
  • Sebamed güneş kremi,
  • Vichy capital güneş koruyucu krem,

Bu güneş karşıtı leke kremleri cilt hekimleri tarafından daha çok tavsiye edilmektedir.

Lekeli Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Leke Karşıtı Güneş Kremi Önerileri

 

Pek çok kişini cilt bakımında yaptığı yanlışlardan bir tanesi dışarıya çıkarken sürekli olarak güneş koruyucu krem kullanmamasıdır. Her ne kadar güneş ışınları kendini göstermese de, mutlaka cilt üzerinde hasara ve lekelenmelere neden olacaktır. Leke karşıtı güneş kremi tavsiye edilenlerden kullanmak ise, doğru bir seçenek olacaktır. En çok tavsiye edilen güneş kremleri ise;

1. Clarıns UV Plus; ürün cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruduğu gibi serbest radikallerin ciltte hasar oluşturmasını da önlemektedir. İnce yapısı sayesinde günlük olarak rahatlıkla kullanılabilir. Düzenli kullanıldığında ciltte oluşan lekeleri de yok etmektedir. Bununla beraber, yüz bölgesindeki ince çizgileri ve diğer yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

2.Shisido Shlseido; Bu ürün cildi güneşten ve güneşin zararlı UVA ışınlarından koruma özelliğine sahiptir. En hassas cilt yapısına sahip olan kimseler bile bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Gün içinde makyajsız dolaşamıyorsanız ve cildinizi güneşten korumak istiyorsanız, bu krem tam size göre olacaktır. Çünkü ürün kapatıcı özelliğe de sahiptir. Üstelik üç farklı renk tonu ile herkesin cildine uygun olarak üretilmiştir. Tatilde ya da iş yaşantınızda bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3.Dennis Gross; ürün içindeki renkler sayesinde cildin aydınlanmasına ve güneş lekelerinin önlenmesine yardımcı oluyor. İçerdiği spf 40 kalkanı cildin daha genç ve ışıltılı görünmesine de yardımcı oluyor.

4.Addrew well for origins: ürün sadece güneşin zararlı ışınlarından korumakla kalmayıp, kirli havanın ve tozun cilde nüfus etmesini de önlüyor. Üstelik cilt kremi hızlı bir şekilde emdiği için cilt üzerinde maske etkisi de bırakmıyor. Ürün içerisinde spf 45 faktör içerdiği için günlük cilt bakımlarında da olağan üstü bir güzellik sunuyor.

5.Murad environmental shield: % 100 mineral desteği sayesinde cildin uva ve uvb ışınları ile temasını önlüyor. Hava ve çevre kirliliğinin de önüne geçiyor.

6.Lauramercier: Adaptogen teknolojisi sayesinde cildin daha rahat nefes almasını sağlıyor ve güneşin etkilerinden cildi koruyor. Özellikle mevsim değişikliklerinde kullanılması tavsiye ediliyor.

7.Kıehl’s: E vitamini desteği ile cildin erken yaşlanmasını ve lekelenmesini önleyerek daha iyi bir güneş koruma özelliği sağlıyor. Üstelik e vitamini desteği sayesinde ciltteki ince kırışıklıklarında önüne geçmiş oluyor.

8.La Prairie: kuru ve pul pul dökülen ciltler için en iyi güneş kremlerinden biridir. Güneşin cilde direk temasını engelleyerek, daha iyi bir koruma sağlıyor. Nem desteği sayesinde de cildin daha nemli olmasına yardımcı oluyor.

9.La Roche- Posay: tatillerde kullanılabilecek en iyi güneş kremlerinden biridir. Özellikle suya dayanıklı olması sayesinde denize ve havuza rahatlıkla girilebilir. Mat görünüm sağladığı için cilt üzerindeki parlamaları da yok ediyor. Üstelik günlük makyaj bazı olarak ta kullanılabilir.

 

10.Sunlimege: özellikle koyu cilt lekelerine sahip olan kişiler için tavsiye edilmektedir. Mevcut cilt lekelerini giderdiği gibi yeni lekelerin oluşmasını da önlemektedir. Yine çevresel etkilerin hasarlarını da cilt üzerinden uzaklaştırmaktadır.

Kuru Ciltler İçin Güneş Kremi

Kuru  ciltlerin gün boyu nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Nemi az olan cilt kısa sürede yaşlanmaya başlar ve cilt üzerinde ince çizgiler oluşur. Bu nedenle kuru ciltler için güneş kremi kullanmak daha avantajlı olacaktır. Kuru cilt yapısına sahip kişilerin kullanabileceği güneş kremleri ise;

  • jart+ every sun day: kuru ciltler için bakım yaparken, cildin nemlenmesine de katkı sağlıyor. Gün boyu rahatlıkla kullanılabilir. Pembe ve bej renk seçeneği ile de cilt renk tonuna göre seçim yapılabilir.
  • Safe block: bitkisel olarak bakım sağlayan ürünün içinde yedi asya çiçeği ve botanik bitki özeleri mevcuttur. Bu sayede cilt her zamankinden daha bakımlı ve güneşe karşı daha dayanıklı olma özelliği taşımaktadır. Niye kuru ciltler için harika bir şekilde nem desteği sağlamaktadır.

Yüz İçin En İyi Güneş Kremi

Günlük yaşamda eller ve yüz bölgesi için güneş kremi kullanılması asla ihmal edilmemelidir. Bu nedenle yüz için en iyi güneş kremi seçilmeli ve bu yönde bir kullanım sağlanmalıdır.  Sisley lüks güneş kremi tercih edilebilir. Ürün içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Üstelik gün boyu cildin güneş ışınlarından korunup, lekelerin giderilmesine de yardımcı oluyor. Yine ince çizgi oluşumunu da engellemektedir.

Leke Giderici Güneş Kremi Kullananlar

Leke giderici güneş kremi kullananlar, düzenli kullanım sonucunda ciltlerindeki lekelerin azaldığını ve yeni lekeler oluşmadığı belirtmişlerdir. Özellikle yaz tatillerinde direkt güneşe temas eden ciltler, kısa sürede güneş yanıklarına ve güneş lekelerine maruz kalmaktadır. Bu nedenle yaz deniz tatilleri başta olmak üzere günlük yaşamda da güneş kremi kullanılması tavsiye edilir. Yapılan bir araştırmaya göre içerisinde E vitamin ve A vitamini olan güneş kremlerinin daha iyi bir şekilde cilt bakımı yaptığı tespit edilmiştir. Bu nedenle güneş kremi seçerken mutlaka içeriğine dikkat etmeniz ve bu yönde bir tercihte bulunmanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu