Cilt Bakımı Güzellik Kadına Dair Herşey

Keçiboynuzu Kürü Faydaları Nelerdir? Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

05.12.2020
0
92
Keçiboynuzu Kürü Faydaları Nelerdir? Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Keçiboynuzu Kürü Faydaları Nelerdir? Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır? Keçiboynuzu, doğanın insan sunduğu en güzel nimetlerden biridir. Gerek taze olarak tüketimi yapıldığında gerekse keçiboynuzu özü ve keçiboynuzu pekmezi tüketildiğinde vücudu harika bir şekilde temizleyip, yenilemektedir. İçermiş olduğu anti bakteriyeller ve antioksidanlar sayesinde başta hasarlı ve DNA’sı bozuk hücrelerin yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

Özellikle akciğerlerde müthiş bir iyileştirme gücüne sahip olan keçiboynuzu ile tütün ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların verdiği tahribatı engelleyebilirsiniz. Özellikle alt solunum yolu hastalıkları ile karşı karşıya kalan kişilerin bu doğa harikası üründen mutlaka faydalanması gerekir. Sizler için keçiboynuzu kürü nasıl yapılır? (sigara içenler için akciğerleri temizleyen keçiboynuzu kürü) nasıl hazırlanır gibi soruların yanıtını bu yazımızda hazırladık…

Keçiboynuzu Kürü Faydaları Nelerdir?

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı koruyucu bir kalkan görevi görür.
 • Keçiboynuzu kürü balgam söktürücü özelliğe sahiptir. Kronik öksürüğü giderir ve akciğerleri temizler. Atım, bronşit ve nefes darlığına karşı adeta bir şifa kaynağıdır.
 • Keçiboynuzu, antioksidan ve polifenol bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sebebiyle kandaki kolesterol seviyesini düşürür.
 • Keçiboynuzu kürü erkeklerde ve kadınlarda cinsel gücü arttırıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda sperm sayısını arttırması nedeniyle hamile kalma sürecini hızlandırdığı bilinmektedir.
 • İçerdiği antioksidanlar sebebiyle kansere yakalanma riskini azaltmaktadır.
 • Keçiboynuzu kürü yüksek tansiyonu düşürmekte etkilidir.
 • Düzenli olarak tüketildiğinde detoks etkisi yaratır, vücutta biriken toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Bakınız; Vücutta biriken toksinler nasıl atılır?
 • Keçiboynuzu kürü hücre yenileyici özelliğe sahip olmasıyla, yaşlanma belirtilerini yavaşlatır, cilt sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

Özellikle sigara ve diğer tütün ürünlerinin vücuda verdiği hasar artık herkes tarafından bilinmektedir. Hal böyle olunca bir an önce akciğerlerdeki tahribatın da önüne geçmek gerekir. Sadece yapacağınız birkaç küçük işlem sayesinde akciğerlerinizi temizleyebilir ve artık daha rahat nefes alma imkanına kavuşabilirsiniz. Sigara içenler için akciğerleri temizleyen keçiboynuzu kürü yapımı ise;

Gerekli Malzemeler

 • 5 – 6 adet keçiboynuzu
 • 2 su bardağı su,

Yapılışı

 • İlk olarak keçiboynuzunu iyice yıkamanız ve temizlemeniz gerekmektedir.
 • Akabinde kaynamakta olan 2 su bardağı suyun içine parçaladığınız keçiboynuzu ilave etmelisiniz.
 • 5- 6 dakika daha kaynadıktan sonra artık ocaktan indirebilirsiniz.

Keçiboynuzu Kürü Nasıl İçilir?

Keçiboynuzu kürünü hazırladıktan sonra bir bardak akşam yatmadan önce ve bir bardak sabah aç karnına olmak üzere gün içinde iki bardak olarak tüketmeniz gerekmektedir. Bu kürü her gün düzenli bir şekilde bir ay boyunca ara vermeden devam ettiğiniz takdirde nefes borusu ve akciğerler büyük oranda sigaranın verdiği zararlardan temizlenecektir. Ancak bu kürü uygularken, mutlaka taze olarak yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Yani her gün taze olarak kaynatıp içmelisiniz.

Keçiboynuzu Kürü Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Keçiboynuzu kürü yukarıda önerdiğimiz şekilde ve düzenli olarak tüketildiğinde etkisini en kısa sürede gösterecektir. Fakat kronik bir hastalığınız varsa kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Özellikle düzenli ilaç kullananlar ve diyabet hastası olanların doktora danışmadan keçiboynuzu kürü uygulaması önerilmez. Bunun dışında kaç günde etki edeceği metabolizma hızınıza ve tedavi etmek istediğiniz hastalığın seyrine göre değişiklik gösterecektir. Tamamen doğal olan keçiboynuzu kürünün bilinen bir yan etkisi yoktur.

Keçiboynuzu Cinsellik Kürü İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Erkeklerde cinsel gücü, sperm sayısını ve kalitesini arttıran keçiboynuzu kürü için yapmanız gereken;  önceden yıkamış olduğunuz 6-7 adet keçiboynuzunu küçük parçalara ayırdıktan sonra, kaynamakta olan 500 ml suyun içine atınız. Orta ateşte 3-4 dakika boyunca kaynattıktan sonra ocaktan alıp 20 dakika dinlenmeye bırakınız. Ardından keçiboynuzlarını süzüp suyunu sabah aç karnına ve akşam yatmadan önce olmak şartıyla günde 2 defa tüketiniz. Bu uygulamaya aralıksız olarak bir hafta boyunca devam etmelisiniz ve her gün taze olarak hazırlamaya özen göstermelisiniz. Birinci haftanın sonunda ölçüyü yarıya düşürmeli, her akşam yatmadan önce bir su bardağı içmeli ve bu uygulamaya 3 ay boyunca devam etmelisiniz.

Keçiboynuzu Pekmezi Akciğerleri Temizler mi?

Keçiboynuzu kürü kadar, keçiboynuzu pekmezi de akciğerleri temizlemeye faydalı olacaktır. Üstelik keçiboynuzu pekmezi sadece akciğerleri temizlemekle kalmayıp, vücudun savunma sistemini de güçlendirmektedir. Yani her türlü bulaşıcı hastalıklara ve kronik hastalıklara karşı tedavi amacı ile de kullanabilirsiniz. Bu bağlamda keçiboynuzu pekmezi akciğerleri temizler mi? Sorusu da sıkça sorulmaktadır. Her gün düzenli bir şekilde kullanacağınız keçiboynuzu pekmezi ile hem akciğerlerinizi temizleyebilirsiniz hem de vücudun bağışıklık sistemini güçlendirip, kendinizi tüm hastalıklara karşı koruyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.