Cilt Bakımı Güzellik Kadına Dair Herşey

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti

05.07.2019
0
1.499
Amerikan Kalp Vakfı Diyeti

Amerikan kalp vakfı diyeti, son dönemin oldukça popüler diyet uygulamaları arasında yer alan diyet programlarından birisidir. Amerikan diyet vakfı tarafından hazırlanan bu diyette amaç çok kısa sürede etkili kilo verebilmektir. Kalp sağlığı merkezinin sıklıkla kullandığı ve hastalarına tavsiye ettiği bu diyet, Amerika kalp tedavi merkezlerinde de sıklıkla hastalara önerilmektedir.

Kalp sağlığının bir numaralı düşmanının kilo olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle geliştirilen yeni metotlar ile birlikte oluşturulan bu yeni diyet programı ile hastaların kısa sürede fazla kilolarından kurtulması amaçlanır. Amerikan Kalp Vakfı tarafından hazırlanan bu diyet ile hastalar hem kısa sürede sağlıklarına kavuşur, hem de, şikayetçi olduğu fazla kilolarından oldukça kısa bir sürede kurtulur.

Peki, Amerikan kalp vakfı diyeti nedir? Nasıl yapılır? Bu diyet hakkında çok bilinmeyen bilgileri sizler için araştırdık…

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Nasıl Yapılır?

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti, oldukça kısa bir zamanda sonuç verdiren bir uygulamadır. Bu diyet art arda üç gün tekrarlandıktan sonra ara verilir. Vücudun bu süre içerisinde dinlenmesi amaçlanır. Üç günlük programın ardından verilen ara ile bünye diyet için alıştırılır. İlerleyen süreçlerde programa devam edilerek oldukça olumlu sonuçlar almak da mümkündür.

Amerikan vakfı diyetinde belirlenen bir süre yoktur. Uzun süreli uygulamalarda ise, bir ay içerisinde 10 kiloya yakın kilo vermek mümkün olur. Normalde anormal şekilde kilo verdiren programlar tavsiye edilmez ancak, Amerikan kalp vakfı diyeti yapanlar kesinlikle mutlu sona ulaşmıştır. Bu nedenle garantili şekilde uygulanabilen bir diyet programıdır.

 

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Öğünleri

  • 1. Gün

 Sabah:  Diyetin ilk gününde sabah kahvaltısı için önerilen besinler, 1 dilim kızarmış ya da kepekli tost ekmeği, 2 yemek kaşığı ölçüsünde fıstık ezme, 1 orta fincan şekersiz şekilde çay ya da kahve ve yarım porsiyon greyfurttur.

Öğlen:  Öğle öğününde; 1 dilim kepekli ya da kızarmış şekilde tost ekmeği, yarım porsiyon kadar ton balığı, şekersiz şekilde bir bardak çay ya da kahvedir.

Akşam: 1 porsiyonu geçmeyecek şekilde taze fasulye yemeği, 2 dilim kadar yağsız pişmiş et, 1 adet küçük boy yeşil elma ve 3 top ölçüsünde vanilya aromalı dondurmadır.

  • 2. Gün

Sabah:  ikinci gün kahvaltıda protein ağırlıklı beslenilir. 1 porsiyon muz ve 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepekli ya da çavdar tost ekmeği, 1 bardak şekersiz hali ile çay veya kahve ile öğün geçirilir.

Öğlen: 3 – 4 adet atıştırmalık hazır tuzlu kraker, yanında 1 porsiyon lor peyniri ile birlikte tüketilir.

Akşam: 1 ya da 2 adet havuç, 1 porsiyon şeklinde brokoli yemeği ya da karnabahar yemeği, yarım porsiyon muz, 2 adet haşlanmış sosis, 2 top ölçüsünde vanilya aromalı dondurma yenir.

  • 3. Gün

Sabah: 5 adet tuzlu atıştırmalık kraker, 1 kibrit kutusu kadar beyaz yağsız ve tuzsuz peynir, 1 adet orta boy yeşil elma, 1 orta boy fincan şekersiz şekli ile çay ya da kahve tüketilir.

Öğlen: Öğle menüsünde 1 porsiyonluk haşlanmış sert yumurta, 1 dilim kepek ya da çavdar içeren ekmek yenir.

Akşam: 1 porsiyonu aşmayacak şekilde ton balığı, 1 porsiyon seviyesinde karnabahar yemeği, çeyrek porsiyon kavun, 2 top ölçeğinde vanilyalı dondurma yenerek diyet sonlandırılır.

6 Günde 4.5 Kilo Verdiren Diyet

Amerikan kalp vakfı diyeti halk arasında 6 günde 4.5 kilo verdiren diyet olarak ta bilinir. Fakat bu diyeti yapmadan önce vücudunuz için gerekli ölçümleri yaptırmanız şarttır. Yine bir diyetisyenden kişisel olarak bilgi almanız gerekir. Eğer yanlış bir uygulama yaparsanız vücudunuz diyeti taşıyamayabilir bu da farklı hastalıkların yaşanmasına neden olur.

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Kimler İçin Uygundur?

Amerikan kalp vakfı diyeti genel olarak her vücuda uygun şekilde düzenlenmiş bir programdır. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta, diyeti uygulayabilmek için 35 yaş altında olmak gerektiğidir.

35 yaş üzeri denemelerde metabolizmada meydana gelecek değişikliklerden dolayı diyetin başarı oranı oldukça düşer. 20’li yaşlardan itibaren rahatlıkla uygulanabilecek bir diyet programıdır.

Sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez bu nedenle güvenle her bünye üzerinde uygulanabilir.

Sağlıksız herhangi bir besin içermediği için organlar üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye sahip değildir.

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Uygulayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Amerikan kalp vakfı diyeti uygulayanlar bazı konulara dikkat etmelidir. Öncelik olarak bu diyet sadece 3 gün geçerli olabilecek bir diyettir. Bu diyetin 3 günden fazla süreler ile denenmesi, fazladan kilo kaybına neden olmaz. Bu nedenle 3 günlük programın ardından mutlaka sonlandırmak gerekir. Eğer memnun kalınır ve tekrar edilmek istenirse, bir hafta gibi bir süre beklendikten sonra tekrar başlanması uygundur.

 

Bir haftalık molaya dikkat ederek programı sınırsız süre boyunca uygulamak mümkündür. Program boyunca verilen listeye mutlak suret ile bağlı kalmak gerekir. Liste haricinde faydalı olabilecek besinlerin yenmesi programı bozacağından kalori dengesini değiştirir ve kilo yakımını olumsuz etkiler. Bu nedenle faydalı besinler bile olsa kesinlikle yenmemesi gerekmektedir.

Buna ek olarak, listede sevilmeyen gıdaların olması da bu gıdaların yenmeyeceği anlamına gelmez. Her besin kalori ve karbonhidrat dengesine göre hazırlandığı için eksiksiz olarak tüketilmesi gerekmektedir. Öğünlerde belirtilen ölçülerin dışına çıkmadan beslenme de, oldukça önem taşır. Mümkün olabildiğince ölçülere ve listeye sabit kalınması gerekmektedir.

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Yapanlar

Amerikan kalp vakfı diyeti yapanlar bu diyetin uzun vadede kalıcı olduğu görüşündedir. Oldukça kısa bir zamanda yaşanan değişime bağlı olarak özellikle bayanların sıklıkla tercih ettikleri bir diyet modelidir.

Yağ yağma anlamında vücudun ihtiyaç duyduğu bütün besinleri almasını sağlayan program, buna ek olarak hızlı bir şekilde de yağ ve kalori atımı sağlar. Vücudun sağlıklı beslenmeye kendini alıştırması için düzenli aralıklar program uygulanarak en sağlıklı şekilde başarılı sonuçlar alınır.

  • Ben Amerikan kalp vakfı diyeti uygulamaya başladım, sporla destekliyorum şimdiden kilo vermeye başladım bile.
  • Doğum sonrası kilolarımı atamadım bu nedenle Amerikan kalp vakfı diyeti yapıyorum, bu diyette kesinlikle öğünlere dikkat edilmesi gerektiğini biliyorum.
  • Amerikan kalp vakfı lahana çorbası diyeti uyguluyorum, vücudumda sarkmalar yaşanmadan hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım.
  • Aşırı kilolarım yüzünden çevremden yavaş yavaş uzaklaşmaya ve kendimden utanmaya başlamıştım fakat bu diyet sayesinde kendime güvenim geldi.

Amerikan Kalp Vakfı Diyeti Kaç Kalori?

Amerikan kalp vakfı diyeti kaç kalori? diye soruluğunda kişilerin kaç kilo vermek istedikleri göz önüne alınmalı ve akabinde kalori hesaplaması doğru bir şekilde yapılmalıdır. Başta diyetisyenlerin tavsiye ettiği bu diyet ile istediğiniz kiloya rahatlıkla ulaşmanız mümkündür.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Metabolizma Hızlandıran Yöntemler

Zayıflatan Detoks Suyu Tarifleri

Doğal Yollarla Zayıflama

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.